Ich nie zobaczymy już w Podlesiance! Panowie, wielkie dzięki za wszystko!

Ich nie zobaczymy już w Podlesiance! Panowie, wielkie dzięki za wszystko!

30 lipca 2021 Wyłączono przez Admin2

Pewien okres dla naszego klubu się skończył. Kilka lat ciężkiej pracy związanej z walką o awans do 4 ligi zakończył się sukcesem. Sukcesem, który kończy również pewien etap związany z zawodnikami występującymi w naszych barwach. Różne były przyczyny odejść. Niektóre spowodowane były planami życiowymi, jeszcze inne to kwestie stricte sportowe. Na pewno oddać trzeba wszystkim naszym zawodnikom, że przez cały okres gry w Podlesiance oddawali klubowi całe swoje serce i umiejętności!

Przedstawiamy graczy, których na Sołtysiej już nie zobaczycie w nadchodzącym sezonie:

  1. Dawid Colik – zawodnik, który przez cały okres gry w Podlesiance był motorem napędowym środka pola. Wystąpił w 96 meczach ligowych naszego klubu, w których strzelił 33 gole. Doskonały asystent i reżyser gry klubu z Sołtysiej. Występów na pewno uzbierałoby się zdecydowanie więcej, ale na początku przygody z Podlesianką, spotkała go bardzo ciężka kontuzja więzadła krzyżowego w kolanie, po której zmuszony był poddać się operacji.  Zawodnik o niebagatelnym doświadczeniu piłkarskim i finezyjnej technice. Wcześniej piłkarz Rozwoju Katowice, z którym grywał w III lidze, uczestnicząc w sukcesie jakim był awans do II ligi w sezonie 2011/2012. Później gracz Przemszy Siewierz, z którą w sezonie 2014/2015 awansował do 4 ligi. Do Podlesianki trafił przed sezonem 2016/2017.

 

 

  1. Szymon Nowak – gracz, który przez cały okres gry w Podlesiance znany był z niesamowitej solidności. Świetnie radził sobie jako obrońca, defensywny pomocnik, a w razie konieczności przejmował stery zespołu z pozycji numer „osiem”. Piłkarz niezwykle uniwersalny, nigdy nieodstawiający nogi, ale też umiejący zagrać nieszablonową piłkę „do przodu”. Początkowo trafił do naszego zespołu jako bardzo zdolny młodzieżowiec, a biegiem czasu ugruntował swoją pozycję jako senior.  Łącznie wystąpił w 105 meczach ligowych i zdobył 2 gole.  Do Podlesianki trafił przed sezonem 2016/2017. Wcześniej występował w młodzieżowym zespole Rekordu Bielsko Biała, a potem w lokalnym rywalu – Górniku MK Katowice.

 

  1. Augustine Nwagwu – napastnik, który zagrał u ans tylko jedną rundę, ale za to jaką! Zwycięstwo w grupie mistrzowskiej zakończonej awansem, to również ogromna zasługa popularnego Austina, który jako napastnik nie miał sobie równych w walce z obrońcami rywali. Silny i dynamiczny, dodatkowo wprowadzający do naszego zespołu odrobinkę nigeryjskiej egzotyki. W barwach Podlesianki wystąpił 15 razy i zdobył 4 gole. Wcześniej występował w ligach zagranicznych Nigerii, Czarnogóry i Serbii, a w Polsce w Orle Parzęczew, Górniku Piaski i Unii Kosztowy.

 

  1. Marcin Nawrtot – obrońca, który na wiele lat wraz z Krzysztofem Rennerem stworzyli duet stoperów, którego bali się wszyscy napastnicy naszych rywali. Nieustępliwy, z doskonały odbiorem i dynamicznym wprowadzeniem piłki w akcjach ofensywnych. Jeden z najlepszych środkowych obrońców Podlesianki ostatnich lat. Przez skłonność do urazów i bardzo dynamiczną grę, wielokrotnie zaciskał zęby i mimo bólu pomagał zespołowi w trudnych momentach. W  barwach klubu z Sołtysiej wystąpił w 100 meczach i strzelił 1 gola. Do Podlesianki trafił w trakcie sezonu 2016/2017, a wcześniej występował w młodzieżowych zespołach Ruchu Chorzów i Rozwoju Katowice, gdzie rozpoczynał swoją seniorską karierę. W przypadku tego gracze nie mówimy definitywnie „do widzenia”, gdyż na razie potrzebuje on pół roku odpoczynku by uporządkować sprawy związane ze swoim zdrowiem.  

 

 

  1. Jakub Krzyżowski – młody obrońca, który od niedawna zaczął zbierać seniorskie szlify w zespole Podlesianki. Nieustępliwy i charakterny, jednak potrzebujący ogrania, które może mu dać wypożyczenie do innego zespołu.  Liczymy, że w jego przypadku zebranie odpowiedniej liczby minut pozowali mu za jakiś czas wrócić do Podlesianki. Dotychczas wytępił  6 razy w naszym zespole, do którego dołączył w roku 2019. Wychowanek Rozwoju Katowice, a potem grup młodzieżowych Podlesianki.

 


 
Z tego miejsca pragniemy jeszcze raz bardzo serdecznie podziękować naszym zawodnikom, za ten wspaniały okres wspólnej gry. Za poświęcenie i pasję wkładaną w mecze i treningi! Za sukcesy – awans do 4 Ligi, a przypadku Marcina Nawrota, Dawida Colika i Szymona Nowaka, również za dwukrotnie drugie miejsce w lidze i historyczne zdobycie Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu.

 

foto: Slaskisport.tv