Dlaczego warto głosować w Budżecie Obywatelskim na Podlesiankę! Ostatnie 3 dni na oddanie głosu!

Dlaczego warto głosować w Budżecie Obywatelskim na Podlesiankę! Ostatnie 3 dni na oddanie głosu!

17 września 2021 Wyłączono przez Admin2

Jak co roku Miasto Katowice ogłasza konkurs na projekty Budżetu Obywatelskiego, które dofinansowane są dzięki aktywności mieszkańców naszego miasta!

Nas jako LGKS 38 Podlesianka, interesuje obiekt przy ul. Sołtysiej 25, z którym historycznie jesteśmy związani. Niestety od wielu lat próżno doszukiwać się modernizacji na istniejących ośrodkach sportowych administrowanych przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Katowicach, w tym również i Ośrodka Sportowego „Podlesianka”.

Dlatego do roboty wzięło się środowisko kibiców i sympatyków z Podlesia i dzięki ich ogromnemu zaangażowaniu niszczejący i niedoinwestowany stadion na Podlesiu zaczął wyglądać pięknie!

Pierwszym projektem był zakup i montaż nowoczesnej interaktywnej tablicy wyników, którą co mecz widzicie naprzeciwko trybuny krytej. To dzięki głosom sympatyków projekt przeszedł do realizacji, a nasi kibice mogą w z pełnym komfortem śledzić czas gry i inne wprowadzone dane na pięknej elektronicznej tablicy.

Tablica wyników. Wygrana w Budżecie obywatelskim w roku 2019

Poszliśmy za ciosem i na kolejny rok bardzo ambitnie zaplanowaliśmy wymianę wypłowiałych i popękanych krzesełek dla kibiców na nowiutkie i do tego w barwach klubowych Podlesianki! Projekt obejmował również nowe ławki rezerwowych i stanowisko dla spikera! Znowu udało nam się wygrać i od wielu miesięcy nasi kibice w dużym komforcie mogą siedzieć na nowych siedzonkach, tak jak i uczestniczące meczu drużyny na nowych ławkach rezerwowych.

Trybuna główna i krzesełka w barwach klubowych. Budżet obywatelski 2020

Stanowisko spikera wraz z instalacją elektryczną pozwala na konferansjerkę podczas spotkań. Kiedy na stadionie nie ma kibiców, to krzesełka w barwach klubowych tworzą kapitalną kompozycję, w której czuje się ponad 80-letnią historię Podlesianki!

Trybuna główna i krzesełka w barwach klubowych. Budżet obywatelski 2020

Trybuna główna i krzesełka w barwach klubowych. Budżet obywatelski 2020

Nowe ławki rezerwowych. Budżet obywatelski 2020

W ubiegłym roku siłą czynu społecznego przegłosowaliśmy adaptację mało potrzebnej i zniszczonej salki do tenisa stołowego w budynku klubowym. Już za niecały miesiąc będzie tam nowoczesna siłownia, dostępna nie tylko dla zawodników naszego klubu, ale dla wszystkich chętnych do pracy nad własnym przygotowaniem motorycznym!

Siłownia czekająca na wyposażenie. Budżet obywatelski 2021

Siłownia czekająca na wyposażenie. Budżet obywatelski 2021

Ten rok jest wyjątkowy! Walczymy o nowoczesne automatyczne nawodnienie dla murawy naturalnej boiska głównego. Te używane dotychczas to prymitywny i archaiczny system rur, które wielogodzinnym wysiłkiem muszą każdorazowa montować i rozmontowywać pracownicy naszego ośrodka na wierzchu murawy. W okresie letnim, kiedy woda jest niezbędna dla wzrostu i regeneracji murawy sam proces nawodnienia jest obecnie tak skomplikowany, że nierzadko przy brakach kadrowych boisko nie jest nawadniane. Trzeba dodać, że na pewno na to zasługuje, gdyż Podleska murawa należy do najlepszych w regionie, ale bez profesjonalnego systemu coraz trudniej dbać o jej  jakość!

Dotychczasowy system nawadniania. Rury muszą być rozkładane ręczne, kilka razy w ciągu dnia, żeby woda objęła całe obszar boiska, co zajmuje min. 6-7 godzin. Przy brakach kadrowych nierzadko murawa musi czekać na naturalny opad deszczu.

Dlatego prosimy Was o kolejną porcję głosów na nasz wspólny projekt! Pamiętajcie, ze boisko służyć będzie latami wszystkich, którym dobro klubu leży na sercu. Zawodnikom starszym, ale również i naszej wspaniałej młodzieży. Naszym kibicom, którzy z wysokości trybun podziwiać będą doskonałą murawę i biegających po niej piłkarzy!

Co najważniejsze w projektach na budżet obywatelski, głosować mogą wszyscy mieszkańcy Katowic. Bez względu na wiek (za najmłodszych glosują rodzice!) i dzielnicę Katowic, którą dana osoba zamieszkuje!

Do głosowania potrzebujecie następujących danych: własnego pesela (lub swojego dziecka), nazwiska panieńskiego matki (w wypadku dziecka – nazwiska panieńskiego matki dziecka) oraz numer telefonu na które przyjdzie kod aktywacyjny dla głosowania (1 numer może posłużyć maksymalnie dla 3 głosujących osób)

Poglądowe zdjęcie systemu automatycznego nawadniania. Zabudowany pod murawą. Bardzo łatwy w montażu, który nie niszczy murawy. Całkowie bezobsługowy. Do jego uruchomienia nie trzeba wykorzystywać pracy fizycznej. Wystarczy przycisk komputera.

Sam proces głosowania jest niezwykle intuicyjny i spokojnie można go w niespełna minutę przeprowadzić z poziomu smartfona.

Pamiętajcie, ze po wprowadzeniu pesela i nazwiska panieńskiego matki wybieracie projekty lokalne z dzielnicy Podlesie (z urzędu przypisywanie są dzielnice, w których dana osoba zamieszkuje, dlatego trzeba zmienić na Podlesie, jeśli ktoś zamieszkuje inną).

Potem wybieracie projekt ogólnomiejski, który chcecie wesprzeć. Tutaj nie sugerujemy niczego – wybierajcie co Wam pasuje. Potem są projekty lokalne z wybranej dzielnicy (Podlesie), a w nich jako pierwszy nasz projekt o tytule:

Montaż automatycznego nawodnienia boiska – Ośrodka Sportowego Podlesianka, oraz wymiana ogrodzenia przy trybunie głównej

Przyznając mu 3 punkty dajecie największe wsparcie, ale jeśli macie inne ważne projekty oprócz tego, to możecie rozdzielić 3 punkty na 2 lub 3 projekty, w tym oczywiście i nasz.

GŁOSUJEMY TUTAJ:

<LINK DO GŁOSOWANIA>