Dawid Brehmer nowym Trenerem Podlesianki

Dawid Brehmer nowym Trenerem Podlesianki

13 czerwca 2022 Wyłączono przez Admin2

Miło nam poinformować, iż nowym trenerem Pierwszego Zespołu Podlesianki od dnia 14 lipca zostaje Dawid Brehmer.

Dawid Brehmer ma 39 lat i jest absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach. Na tej samej uczelni ukończył również dwuletnie studium trenerskie, uzyskując tytuł Trenera II Klasy. Poszerzenie swoich kompetencji kontynuował w Szkole Trenerów Polskiego Związku Piłki Nożnej w Białej Podlaskiej, gdzie uzyskał w 2016 roku licencję UEFA A.

Przez 7 lat prowadził jako szkoleniowiec grupy młodzieżowe Podlesianki, a w latach 2011-2014 był również grającym asystentem w zespole seniorów naszego klubu.

Przez wiele lat miał okazję wizytować kluby szczebla centralnego takie jak Cracovia Kraków, Pogoń Szczecin, GKS Tychy,  Odra Opole, Rozwój Katowice czy  ROW Rybnik.

Od roku 2011 pełni w klubie funkcję Dyrektora Sportowego, a od 2018 Wiceprezesa ds. Sportowych.    

Jako zawodnik związany od 20 lat z Podlesianką, w której rozegrał 429 meczów ligowych, co jest rekordem w historii naszego klubu. Przez ostatnie 11 lat piastował funkcję kapitana zespołu.  Karierę zawodniczą zakończył po sezonie 2021/2022.

 

foto: Slaskisport.tv