SPARTA KATOWICE – PODLESIANKA KATOWICE 1:2

7 sierpnia 2022 0 przez Kamil Drzeniek

W sobotni poranek na popularnym Rapidzie rywalizowaliśmy ze Spartą Katowice o awans do III Rundy Okręgowego Pucharu Polski. Lepsza w tym starciu okazała się nasza drużyna, która pokonała swoich rywali 2:1. Bramki dla podopiecznych Dawida Brehmera zdobyli Maciej Stachoń i Oliwier Gasz.

Pierwsza połowa była bardzo wyrównana, choć obiektywnie trzeba przyznać, że lepsze sytuacje do zdobycia bramki mieli gospodarze. Podopiecznych Michała Czyża zawodziła jednak skuteczność, a między słupkami dobrze spisywał się też Marcel Owsiński.

Drugą połowę rozpoczynamy w najlepszy możliwy sposób. W środkowej strefie boiska Maciej Stachoń wyłuskał piłkę spod nóg Kamilowi Bętkowskiemu, ruszył na bramkę rywali i z około 25 metrów huknął w samo okienko bramki Sparty, nie dając szans na interwencję Dawidowi Witkowi. Dla tego trafienia warto wyczekiwać skrótu spotkania, który przygotuje Podlesianka.TV! Idąc dalej w mecz – w 63 minucie rzut rożny egzekwuje Daniel Paszek – piłka trafia w Krzysztofa Rennera, spada pod nogi Oliwiera Gasza a ten z zimną krwią podwyższył nasze prowadzenie. Była to debiutancka bramka naszego lewego obrońcy w swoim pierwszym oficjalnym meczu. W kolejnych minutach mieliśmy jeszcze kilka dobrych okazji do podwyższenia wyniku. Bliski był zwłaszcza Daniel Paszek, którego uderzenie zatrzymało się na poprzeczce. Sparta w końcowych fragmentach meczu postawiła wszystko na jedną kartę. W 90 minucie Filip Bożek stanął w oko w oko z Marcelem Owsińskim, jego strzał zatrzymał się na słupku i wyszedł w boisko. Piłka trafiła wprost pod nogi Dariusza Kubackiego, który popisał się skuteczną dobitką. Gospodarzom by mieć jeszcze jakiekolwiek nadzieje zabrakło już jednak czasu i to Podlesianka zameldowała się w III Rundzie Okręgowego Pucharu Polski.

SPARTA KATOWICE – PODLESIANKA KATOWICE 1:2 (0:0)
DARIUSZ KUBACKI 90′ – MACIEJ STACHOŃ 47′, OLIWIER GASZ 63′

SPARTA KATOWICE: 01. Dawid Witek – 21. Bartosz Sobotka, 02. Kamil Łączek, 06. Tomasz Hołota, 16. Bartosz Chwila, 17. Kamil Witkowski, 15. Mateusz Gąska (c), 10. Kamil Bętkowski (55′ 08. Dariusz Kubacki), 22. Piotr Nocoń (70′ 13. Fabian Wlaź), 20. Mateusz Mazurek (85′ 99. Filip Bożek), 14. Przemysław Sawicki (60′ 11. Sebastian Gielza). TRENER: Michał Czyż.

PODLESIANKA KATOWICE: 30. Marcel Owsiński – 04. Maciej Stachoń, 11. Patryk Mendela (55′ 23. Marcin Rosiński), 15. Oliwier Gasz, 16. Dawid Pasieka (56′ 17. Bartosz Nowotnik), 18. Przemysław Żemła, 20. Krzysztof Renner (c), 21. Mateusz Wacławski (77′ 06. Jakub Kawała), 29. Jacek Jarnot, 77. Daniel Paszek (70′ 22. Paweł Lisiński), 99. Marcin Nawrot. TRENER: Dawid Brehmer.