ZAPOWIEDŹ: PODLESIANKA – PIAST II GLIWICE

ZAPOWIEDŹ: PODLESIANKA – PIAST II GLIWICE

19 sierpnia 2022 0 przez Kamil Drzeniek

W najbliższą sobotę nasza drużyna po raz pierwszy w tym sezonie zagra przy ulicy Sołtysiej. Podopieczni Dawida Brehmera zmierzą się z rezerwami ekstraklasowego Piasta Gliwice, a początek spotkania zaplanowano na godzinę 17:00.

Nasi sobotni goście przed tygodniem wygrali u siebie z Unią Dąbrowa Górnicza 3:2, zapewniając sobie zwycięstwo dopiero w ostatnich sekundach spotkania po bramce Dawida Kamińskiego. Dwie pozostałe bramki to trafienia autorstwa Konrada Stisza a także Bartłomieja Pankowskiego. Podopieczni Jarosława Wójcika poprzedni sezon w II Grupie IV Ligi zakończyli na piątej pozycji w ligowej tabeli. Najbardziej znanym zawodnikiem, który występuje w rezerwach Piasta Gliwice to z całą pewnością Tomasz Podgórski, który ma na swoim koncie 139 występów w piłkarskiej Ekstraklasie w barwach Piasta i Ruchu Chorzów.

Podlesianka do spotkania przystąpi niemal w najmocniejszym składzie – zabraknie jedynie Macieja Niesyto, który cały czas leczy kontuzję. Pierwszy gwizdek arbitra zabrzmi o godzinie 17:00. Faworyta w tym spotkaniu ciężko wskazać, choć po cichu liczymy, że to nasi zawodnicy po raz drugi w tym sezonie dopiszą do swojego dorobku trzy oczka.

NASZ TYP: Podlesianka – Piast II Gliwice 2:1