DRAMA ZBROSŁAWICE – PODLESIANKA  0:3

DRAMA ZBROSŁAWICE – PODLESIANKA 0:3

3 września 2022 0 przez Kamil Drzeniek

Sobotni, wrześniowy poranek kibice Podlesianki Katowice spędzali albo w Ptakowicach na obiekcie Dramy Zbrosławice, albo przed ekranami smartfonów i telewizorów, śledząc naszą transmisję ze spotkania piątej kolejki w I Grupie IV Ligi. Poświęcony czas na pewno nie należał do straconych, bo podopieczni Dawida Brehmera wygrali 3:0, ale od razu trzeba podkreślić, że na pewno nie było to spotkanie łatwe. Bramki dla Podlesianki w tym meczu zdobywali Przemysław Żemła, Mateusz Wacławski i Patryk Mendela.

Pierwsza bramka tego meczu padła w 25 minucie spotkania. Daniel Paszek dośrodkował piłkę z rzutu wolnego, dogranie naszego pomocnika przedłużył Jacek Jarnot wprost na głowę Przemysława Żemły, który wpakował piłkę do bramki tuż obok słupka.

Na drugą połowę niezwykle zmotywowani wyszli gospodarze, którzy przez pierwszy kwadrans kilkukrotnie zagrozili bramce Artura Tomanka. Nasz bramkarz spisywał się jednak bez zarzutu, kilkukrotnie ratując nas przed utratą bramki, a dodatkowo rozpoczynał nasze akcje ofensywne, które zagrażały bramce Dramy Zbrosławice. W 62 minucie meczu mieliśmy rzut rożny, który egzekwował Bartosz Nowotnik. Nasz skrzydłowy idealnie posłał piłkę w pole karne do Mateusza Wacławskiego, który strzałem głową pokonał próbującego interweniować jeszcze Patryka Krążyńskiego. Dzieła zniszczenia dopełniamy w 75 minucie – rewelacyjny odbiór w środkowej strefie boiska zapisał na swoim koncie Dawid Pasieka, który mimo, że był faulowany utrzymał się na nogach i zagrał idealnie w tempo do Patryka Mendeli. Ten ruszył na bramkę Dramy i strzałem po długim rogu wyprowadził nas na trzybramkowe prowadzenie, a sam „Mendi” zdobył już szóstą bramkę w tym sezonie. Do końca spotkania gospodarze bili głową w mur, a dobrze dysponowana defensywa Podlesianki nie dopuściła do straty bramki.

DRAMA ZBROSŁAWICE – PODLESIANKA KATOWICE 0:3 (0:1)
0:1 – Przemysław Żemła 25′ (ASYSTA: Daniel Paszek)
0:2 – Mateusz Wacławski 62′ (ASYSTA: Bartosz Nowotnik)
0:3 – Patryk Mendela 75′ (ASYSTA: Dawid Pasieka)

DRAMA ZBROSŁAWICE: Patryk Krążyński – Jakub Dyląg, Adam Fic, Robert Boryczka, Jakub Belica, Robert Chwastek (70. Bartosz Bartczuk), Krzysztof Bodziony, Karol Pstuś (46. Marcin Lachowski), Mateusz Pietryga (75. Piotr Makowski), Mateusz Hermasz (65.Marek Ptak) , Jakub Siwek (46. Kewin Jonik). TRENER: Dariusz Dwojak

PODLESIANKA KATOWICE: Artur Tomanek – Przemysław Żemła, Krzysztof Renner, Marcin Nawrot, Oliwier Gasz, Maciej Stachoń (77. Szymon Sobierajewicz), Mateusz Wacławski (81. Bartosz Witas), Bartosz Nowotnik (70. Dawid Pasieka), Patryk Mendela, Daniel Paszek, Jacek Jarnot (65. Paweł Lisiński). TRENER: Dawid Brehmer.