ZAPOWIEDŹ: SZOMBIERKI BYTOM – PODLESIANKA

ZAPOWIEDŹ: SZOMBIERKI BYTOM – PODLESIANKA

16 września 2022 0 przez Kamil Drzeniek

W sobotę o godzinie 16:00 na stadionie Szombierek Bytom nasza drużyna rozegra siódmą kolejkę ligowych rozgrywek. Gospodarze po sześciu rozegranych meczach zajmują czternastą pozycję w tabeli, wyprzedzając jedynie Unię Kosztowy i Wartę Zawiercie. Podlesianka jest trzecia, dlatego na papierze można uznać ją za delikatnego faworyta sobotniego starcia, choć w Katowicach wiedzą, że spotkania w Bytomiu nigdy nie należały do łatwych.

Daleko pamięcią sięgać nie trzeba. W rundzie jesiennej ubiegłego sezonu po bezbarwnych meczu przegraliśmy na wyjeździe z Szombierkami 0:3, ale trzeba też pamiętać, że ta dzisiejsza drużyna prowadzona przez Dawida Brehmera jest zupełnie innym zespołem aniżeli ta ubiegłoroczna, prowadzona jeszcze przez Damiana Ostrowskiego. O sile Podlesianki w dużej mierze stanowią dzisiaj Patryk Mendela i Daniel Paszek, których w zeszłym roku nie było w Podlesiance.

Szombierki tego sezonu nie mogą póki co zaliczyć do udanych. W pierwszych dwóch spotkaniach bytomianie ponieśli dwie wysokie porażki, ulegając rezerwom Zagłębia Sosnowiec 0:5, a także Szczakowiance Jaworzno 1:4. W trzeciej kolejce Szombierki pokonały u siebie MKS Myszków 3:2, ale później znowu nie było wesoło – wyjazdowa porażka z Unią Kosztowy 1:3, jednobramkowy remis w domowym starciu z Rozwojem Katowice, a w ostatniej kolejce wyjazdowa porażka z Unią Dąbrowa Górnicza 1:3. Najlepszym strzelcem zespołu jest Kamil Moritz, który do tej pory trzykrotnie wpisywał się na listę strzelców.

KLASYFIKACJA STRZELCÓW PO 6. KOLEJCE

Szombierki Bytom (7): 3 – Kamil Moritz, 1 – Jakub Okaj, Andrzej Wąsik, Kordian Rusz, Jakub Szczepanik
Podlesianka (20): 8 – Jacek Jarnot, 7 – Patryk Mendela, 2 – Daniel Paszek, 1 – Oliwier Gasz, Przemysław Zemła, Mateusz Wacławski


SZOMBIERKI BYTOM – PODLESIANKA KATOWICE
KOLEJKA IV LIGA GRUPA I
Sobota, 17.09.2022r. 16:00
ul. A.F. Modrzewskiego 3, 41-907 Bytom
Sędzia główny: Dominik Panek (Lisowice)