ZAPOWIEDŹ DERBÓW: PODLESIANKA – ROZWÓJ

ZAPOWIEDŹ DERBÓW: PODLESIANKA – ROZWÓJ

7 października 2022 0 przez Kamil Drzeniek

W sobotnie popołudnie przy ulicy Sołtysiej czeka nas jedno z najciekawszych, jeżeli nie najciekawsze spotkanie w rundzie jesiennej na naszym stadionie. Na Sołtysią przyjedzie Rozwój Katowice, który do drużyny prowadzonej przez Dawida Brehmera traci trzy punkty w ligowej tabeli. Zapowiada się niezwykle ciekawe widowisko!

Nasi jutrzejsi goście w ligowej tabeli zajmują piątą pozycję, mając na swoim koncie szesnaście punktów. Patrząc jednak przez pryzmat samego boiska, drużynie prowadzonej przez Tomasza Wróbla udało się zgromadzić punktów trzynaście, ale za spotkanie z Unią Kosztowy otrzymali walkower (w drużynie Unii przekroczono limit zmian). Goście na Sołtysią przyjadą podbudowani pewnym zwycięstwem w ostatniej kolejce z Unią Dąbrowa Górnicza, która przegrała dopiero drugi mecz w sezonie, a na popularnym „Kolejarzu” poległa 0:4. Najlepszym strzelcem drużyny jest Robert Woźniak, który do tej pory zapisał na swoim koncie osiem trafień.

Drużyna Podlesianki do spotkania przystępuje w niemal optymalnym składzie, bo zabraknie kontuzjowanego Marcela Owsińskiego, który jak informowaliśmy już wcześniej, wypadł z gry do końca rundy jesiennej i Jakuba Kawały, który jest chory. Trener Dawid Brehmer będzie miał nie lada (pozytywny) ból głowy, bo będzie musiał posadzić na ławce któregoś z dobrze dysponowanych w ostatnich tygodniach zawodników. Najlepszym strzelcem naszej drużyny jest cały czas Jacek Jarnot, który ma na swoim koncie jedenaście bramek. Dwa gole mniej ma Patryk Mendela, który bardzo dobrze wkomponował się do gry w barwach Podlesianki. Podobnie z resztą jak Daniel Paszek, który oprócz czterech zdobytych bramek, ma też na swoim koncie aż dwanaście asyst.

Podtekstów w tym meczu nie brakuje. Nie sposób wspomnieć, że w barwach Podlesianki występuje kilkunastu graczy z przeszłością w Rozwoju – Marcin Nawrot, Adam Zajac, Jakub Kawała, Daniel Paszek, Bartosz Nowotnik, Jacek Jarnot, Przemysław Żemła, Maciej Niesyto, Krzysztof Renner, Marcin Rosiński czy nasz ostatni nabytek – Oliwier Gasz. To właśnie ten ostatni strzelił jedną z bramek w spotkaniu między katowickami drużynami w poprzednim sezonie. Jutro stanie po stronie Podlesianki i z całą pewnością będzie chciał pokazać się z jak najlepszej strony.

Na jutrzejszym meczu do dyspozycji będzie strefa gastronomiczna, w której będzie można spożyć między innymi pyszną kiełbasę z grilla, okraszoną równie apetycznym pieczywem. Z tego miejsca dziękujemy naszym partnerom – Restauracji Pyszny Obiad z Katowic Piotrowic a także Piekarni Adam z Podlesia – bez nich by tego nie było! Początek spotkania, na które bardzo serdecznie zapraszamy – zaplanowano na godzinę 15:00.

KLASYFIKACJA STRZELCÓW

Podlesianka (29): 11 – Jacek Jarnot, 9 – Patryk Mendela, 4 – Daniel Paszek, 2 – Mateusz Wacławski, 1 – Oliwier Gasz, Przemysław Zemła, samobójcza

Rozwój Katowice (20): 8 – Robert Woźniak, 3 – Oliwier Kwiatkowski, Maksymilian Zieliński, 2 – Michał Flak, 1 – Tomasz Wroza, Dawid Ciszewski, Fabian Cieślar, Wojciech Bielec

PODLESIANKA KATOWICE – ROZWÓJ KATOWICE
10. Kolejka IV Liga Grupa I
ul. Sołtysia 25, Katowice 15:00