[ZAPOWIEDŹ] SZCZAKOWIANKA – PODLESIANKA

[ZAPOWIEDŹ] SZCZAKOWIANKA – PODLESIANKA

21 października 2022 0 przez Kamil Drzeniek

Od naszej ostatniej wygranej w Jaworznie we wrześniu tego roku minęły już trzy lata. Tamto spotkanie doskonale pamiętają jednak kibice i piłkarze naszej drużyny, którzy jednym tchem wymieniają tamten mecz jako jeden z najlepszych w historii Podlesianki. I nie ma co się temu dziwić – Podlesianka do 90 minuty przegrywała w Jaworznie 1:2, a mimo tak trudnej sytuacji, po dwóch golach Marcina Rosińskiego w doliczonym czasie gry sięgnęła ostatecznie po trzy punkty. Czy jutro historia zatoczy koło? Bardzo byśmy chcieli, ale nie będzie to zadanie łatwe.

Szczakowianka do spotkania przystępuje z trzeciej pozycji w ligowej tabeli, tracąc do naszej drużyny cztery punkty. Gospodarze jutrzejszego spotkania groźni są zwłaszcza w ofensywnie, mają z resztą kim straszyć. Najlepszymi strzelcami drużyny z sześcioma trafieniami są Jakub Sewerin i Michał Chrabąszcz, a cztery trafienia dorzucił także Marcin Smarzyński. W ekipie Szczakowianki nie można zapominać także o Macieju Małkowskim, byłym zawodniku Ekstraklasowej Odry Wodzisław czy GKS-u Bełchatów. Małkowski jest ponadto dwukrotnym reprezentantem Polski. Dla kibiców Podlesianki najbardziej znanym zawodnikiem rywali jest jednak Bartłomiej Kędzierski, który co prawda w tym sezonie gola jeszcze nie zdobył, ale fani naszej drużyny doskonale wiedzą, na co stać popularnego „Kędziera”.

Nasz zespół do jutrzejszego spotkania przystępuje jako lider tabeli z 25 punktami na swoim koncie. Podopieczni Dawida Brehmera zdają sobie sprawę, że o zdobycz punktową w Jaworznie nie będzie łatwo, ale tradycyjnie już w tym sezonie jadą na wyjazdowy pojedynek po zdobycie trzech oczek. Czy ta sztuka się uda, dowiemy się około godziny 17:00 w sobotnie popołudnie.

KLASYFIKACJA STRZELCÓW:

Szczakowianka Jaworzno (24): 6 – Jakub Sewerin, Michał Chrabąszcz, 4 – Marcn Smarzyński, 3 – Mateusz Budak, 1 – Oleksandr Kotov, Dominik Małkowski, Mateusz Iwan, Paweł Cygnar, samobójcza

Podlesianka (34): 14 – Jacek Jarnot, 10 – Patryk Mendela, 4 – Daniel Paszek, 2 – Mateusz Wacławski, 1 – Oliwier Gasz, Przemysław Żemła, Maciej Niesyto, samobójcza

SZCZAKOWIANKA JAWORZNO – PODLESIANKA KATOWICE
Sobota, 22.10.2022r. 15:00
12. Kolejka I Grupa IV Liga
ul. Kościuszki 1, Jaworzno
Sędzia główny: Sławomir Smaczny (Bytom)

Szczakowianka Jaworzno – Podlesianka Katowice 2:3 / Wrzesień 2019