ZAPOWIEDŹ: PODLESIANKA – PRZEMSZA SIEWIERZ

ZAPOWIEDŹ: PODLESIANKA – PRZEMSZA SIEWIERZ

10 marca 2023 0 przez Kamil Drzeniek

Już tylko godziny dzielą nas od inauguracji rundy wiosennej w I Grupie IV Ligi. Nasza drużyna, czyli aktualny lider tabeli przy Sołtysiej podejmować będzie Przemszę Siewierz, która aktualnie zajmuje czternastą lokatę w ligowej tabeli. Początek spotkania zaplanowano w sobotę, 11 marca o godzinie 13:00.

Nasi sobotni goście do rundy wiosennej przystępują z kilkoma zmianami kadrowymi. Drużynę prowadzoną przez Mateusza Mańdoka opuściła czwórka zawodników – Rafał Majchrowski (Ostoja Żelisławice), Jakub Dobias (koniec wypożyczenia), Szymon Wolff i Kamil Chatys (obaj Legion Bydlin). Drużynę zasiliła za to czwórka innych piłkarzy. Są to Patryk Timochina (Decor Bełk), Stanislav Zakharchenko (bez klubu), Jakub Borowski (Unia Kosztowy) a także najbardziej znany z całego grona – Dawid Jarka. 35-letni napastnik ma za sobą występy w piłkarskiej Ekstraklasie w barwach Górnika Zabrze i Łódzkiego Klubu Sportowego. Dla obu zespołów rozegrał łącznie 65 spotkań na najwyższym szczeblu rozgrywkowym w Polsce, w których strzelił 17 goli. Ostatnio reprezentował barwy KS Decor Bełk.

Nasza drużyna do wiosny przystępuje w niemal niezmienionym składzie. Drużynę ze względów osobistych opuścił tylko bramkarz Szymon Jarosz, a w jego miejsce zakontraktowano 17-letniego Jakuba Babiarza. Dodatkowo rywalizację w linii ataku ma wzmocnić także 16-letni Artur Taradaj, który trafił do nas z Akademii GKS-u Katowice. Mierzący 192 centymetry wzrostu snajper ma być przy Sołtysiej melodią przyszłości, choć niewykluczone, że i w rundzie wiosennej może dać o sobie znać, zagrażając bramkarzom rywali. Jeżeli chodzi o sytuacje kadrową – na pewno zabraknie kontuzjowanego od długiego czasu Marcela Owsińskiego. Z tych samych względów wypadł również Daniel Wilczkiewicz, a ze względu na cztery żółte kartki pauzować musi najlepszy strzelec LGKS-u – Jacek Jarnot. 

Zapraszamy wszystkich na stadion przy ulicy Sołtysiej. Na pewno nie zabraknie piłkarskich emocji, ale i czegoś dla podniebienia. Tradycyjnie już dostępna w cenie 12 złotych będzie kiełbasa z grilla, a ponadto ciepła herbata z cytryną zupełnie za darmo. Z tego miejsca bardzo serdecznie dziękujemy piekarni Adam i piekarni Pisarzowski, Restauracji Pyszny Obiad i sklepowi Lewiatan Katowice-Kostuchna. Dodatkowo U naszych kibiców będzie można nabyć nowe szaliki naszego klubu!

Sobotnie spotkanie poprowadzi sędzia Robert Skoludek (Przechlebie), a na linii pomagać mu będą Kamil Fryzeł (Zabrze), a także Jacek Konieczny (Pyskowice).   

 

PODLESIANKA KATOWICE – PRZEMSZA SIEWIERZ
Katowice, ul. Sołtysia 25 Katowice | 11.03.2023 13:00
19. Kolejka IV Liga Grupa I, Sezon 2022/2023