PORAŻKA Z PIASTEM NA INAUGURACJĘ

PORAŻKA Z PIASTEM NA INAUGURACJĘ

18 marca 2023 0 przez Kamil Drzeniek

Z naszego inauguracyjnego spotkania w rundzie wiosennej wracamy bez punktów. W sobotnie popołudnie lepsze od Podlesianki okazały się rezerwy Piasta Gliwice, wygrywając 2:1. Honorowe trafienie dla naszej drużyny zapisał na swoim koncie Paweł Lisiński, któremu asystował Przemysław Żemła.

Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem, choć to nasza drużyna miała najlepszą okazję do wyjścia na prowadzenie, ale Krzysztof Renner po strzale głową trafił w poprzeczkę i piłka wyszła w boisko. W drugiej połowie gospodarzy na prowadzenie wyprowadził Piotr Spende, który strzałem w długi róg pokonał Artura Tomanka. Podlesianka do wyrównania doprowadziła cztery minuty później, a dośrodkowanie z prawej strony Przemysław Żemła wykończył Paweł Lisiński, umieszczając piłkę w bramce Piasta. Ostatnie słowo w tym meczu należało jednak do gospodarzy. W 89 minucie dośrodkowanie z rzutu rożnego na bramkę zamienił doświadczony Wojciech Kędziora, wciskając piłkę do bramki Artura Tomanka po strzale głową.

PIAST II GLIWICE – PODLESIANKA KATOWICE 2:1 (0:0)
1:0 – Piotr Spende 74′
1:1 – Paweł Lisiński 78′ (ASYSTA: Przemysław Żemła)
2:1 – Wojciech Kędziora 89′

PIAST II GLIWICE: Bartłomiej Jelonek – Sebastian Dulęba, Jakub Cembala (84. Piotr Karwowski), Radosław Kruppa, Dominik Świetlicki, Konrad Stisz (70. Bartłomiej Pankowski), Oskar Leśniak, Bartosz Łuczak, Wiktor Figołuszka, Jakub Niedbała (82. Wojciech Kędziora), Gabriel Kirejczyk (63. Piotr Spende). TRENER: Jarosław Wójcik.

Podlesianka Katowice: Artur Tomanek – Maciej Stachoń, Mateusz Wacławski, Bartosz Nowotnik (87. Szymon Sobierajewicz), Daniel Paszek, Patryk Mendela (68. Paweł Lisiński), Przemysław Żemła (90. Bartosz Witas), Krzysztof Renner, Marcin Rosiński, Oliwier Gasz, Maciej Niesyto (80. Dawid Pasieka). TRENER: Dawid Brehmer.