ZAPOWIEDŹ: PODLESIANKA – RUCH RADZIONKÓW

ZAPOWIEDŹ: PODLESIANKA – RUCH RADZIONKÓW

24 marca 2023 0 przez Kamil Drzeniek

W sobotę o godzinie 15:30 rozegramy kolejne spotkanie w ramach rozgrywek w IV Lidze. Po ubiegłotygodniowej porażce z Piastem II Gliwice przyjdzie nam się zmierzyć z równie wymagającym rywalem jakim bez wątpienia jest Ruch Radzionków. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 15:30.

Podlesianka do najbliższego spotkania przystąpi w niemal najmocniejszym zestawieniu, bo do kadry meczowej wraca Jacek Jarnot, którego ze względu na żółte kartki zabrakło we wspomnianym spotkaniu z Piastem. To na pewno duże wzmocnienie ekipy Dawida Brehmera, bo zawodnik ten ma już na swoim koncie siedemnaście bramek w bieżącym sezonie, a wyprzedza go jedynie Bartosz Nawrocki z Ruchu Radzionków. Jutrzejszy mecz śmiało można zatem nazwać „pojedynkiem snajperów”, a kto wyjdzie z tej rywalizacji zwycięsko, przekonamy się około godziny 17:30.

Nasi sobotni goście ze zmiennym szczęściem rozpoczęli rundę wiosenną. Na inaugurację przegrali z Rozwojem Katowice 1:3, by tydzień później w takim samym stosunku pokonać u siebie Unię Dąbrowa Górnicza. Co ciekawe, podopieczni Marcina Trzcionki do 84 minuty przegrywali z Unią, ale w samej końcówce zdołali strzelić swoim rywalom aż trzy gole. W ekipie z Radzionkowa w sezonie 2022/2023 mieliśmy już trzech trenerów – sezon rozpoczynał Marcin Dziewulski, w trakcie rundy zastąpił go Michal Farkaš, a ostatnio drużynę przejął wspomniany już Marcin Trzcionka.

Sobotni mecz zapowiada się pasjonująco, a gdy przypomnimy sobie jesienny pojedynek w Radzionkowie, to tym bardziej warto odwiedzić ulicę Sołtysią. Tamten mecz zakończył się rezultatem 3:3, a jutro z całą pewnością obie ekipy będą chciały zgarnąć komplet punktów. Arbitrem głównym jutrzejszego spotkania będzie Pan Mariusz Goriwoda, a na liniach pomagać mu będą Bartosz Słysz i Artur Grzesiuk. Trójka sędziowska reprezentuje Miasto Gliwice.

Tradycyjnie już na spotkaniach domowych będzie można zakupić kiełbasę z grilla w cenie 10 złotych wraz z pysznym pieczywem. Z tego miejsca bardzo serdecznie dziękujemy lokalnym firmom – Piekarnia Adam i Piekarnia Pisarzowski z Podlesia, Restauracja Pyszny Obiad z Katowic-Piotrowic i sklep Lewiatan Katowice-Kostuchna.

PODLESIANKA KATOWICE – RUCH RADZIONKÓW
18 Kolejka I Grupa IV Liga 
ul. Sołtysia 25, Katowice
Sobota, 25.03.2023r. 15:30

W rundzie jesiennej obie ekipy stworzyły bardzo ciekawe widowisko.