UNIA RĘDZINY – PODLESIANKA KATOWICE 0:2

2 kwietnia 2023 0 przez Kamil Drzeniek

W sobotni poranek w Kamyku przyszło nam się zmierzyć z Unią Rędziny. Gospodarze w rundzie wiosennej zgromadzili na swoim koncie cztery punkty, dlatego nasza drużyna wiedziała, że to będzie bardzo trudna przeprawa. Boiskowa rywalizacja z Unią ten stan rzeczy potwierdziła, ale po ciężkim spotkaniu wygraliśmy różnicą dwóch bramek, a do siatki rywali w pierwszej połowie trafili Maciej Niesyto i Patryk Mendela, którzy wykorzystali idealne dogrania Daniela Paszka.

Na pierwszą bramkę w tym meczu musieliśmy czekać do 15 minuty. Z rzutu rożnego piłkę dośrodkowaną w pole karne przez Daniela Paszka, skutecznym strzałem głową wykończył Maciej Niesyto i w Kamyku po kwadransie gry prowadziliśmy 1:0. Na drugie trafienie w tym meczu musieliśmy czekać do ostatnich sekund pierwszej połowy. Kolejny raz idealne dogranie Daniela Paszka w pole karne stworzyło doskonałą okazję Patrykowi Mendeli, który w pełnym biegu wpakował piłkę do bramki   i na przerwę schodziliśmy z dwubramkowym prowadzeniem.

W drugiej połowie w pełni kontrolowaliśmy ten mecz, nie dając gospodarzom większych nadziei na zdobycie chociażby honorowego trafienia. Na szczegółowy raport zapraszamy tradycyjnie na materiał filmowy, który już niebawem na kanale Podlesianka.TV.

UNIA RĘDZINY – PODLESIANKA KATOWICE 0:2 (0:2)
0:1 – Maciej Niesyto 15’ (ASYSTA: Daniel Paszek)
0:2 – Patryk Mendela 45’ (ASYSTA: Daniel Paszek)

UNIA RĘDZINY: Artur Kowalczyk – Szymon Kowalczyk, Mikołaj Kempa, Sebastian Dobosz, Arkadiusz Porochnicki, Piotr Góralczyk (78. Marcel Przygoda), Jakub Rumin (46. Kiryll Levchenko), Dawid Niedbała (70. Bartosz Bąk), Abderrazzaq El Kessouati (46. Oskar  Krawczyk), Marcel Nurek, Piotr Andrzejewski (70. Adrian Żabik). TRENER: Robert Siuda.

PODLESIANKA KATOWICE: Artur Tomanek – Mateusz Wacławski (84. Jakub Kawała), Daniel Paszek  (46. Bartosz Nowotnik), Patryk Mendela (75. Grzegorz Niemczyk), Szymon Sobierajewicz, Krzysztof Renner, Bartosz Witas, Marcin Rosiński, Jacek Jarnot (70. Paweł Lisiński), Maciej Niesyto (77. Adam Zając), Marcin Nawrot. TRENER: Bartosz Gruszczyński.