ZAPOWIEDŹ: MKS MYSZKÓW – PODLESIANKA

ZAPOWIEDŹ: MKS MYSZKÓW – PODLESIANKA

28 kwietnia 2023 0 przez Kamil Drzeniek

W sobotnie popołudnie w Myszkowie dojdzie do starcia numer dwadzieścia dwa w bieżącym sezonie. Podlesianka w ramach 23. Kolejki I Grupy IV Ligi zagra na wyjeździe z MKS-em Myszków. Początek meczu zaplanowano na godzinę 17:00.

Nasz najbliższy rywal po dwudziestu dwóch rozegranych spotkaniach zajmuje dziewiątą lokatę w ligowej tabeli. Myszkowianie punktują głównie na swoim obiekcie, bo na jedenaście rozegranych gier sześć z nich wygrali, trzy razy zremisowali i ponieśli dwie porażki. Komplet punktów z Myszkowa wywieźli tylko Rozwój Katowice a także Unia Dąbrowa Górnicza, a z dużym bagażem bramek ze stadionu MKS-u wyjechały rezerwy Piasta II Gliwice (porażka 2:5) oraz Dramy Zbrosławice (3:6).   W rundzie wiosennej myszkowianie zdobyli osiem punktów w siedmiu rozegranych spotkaniach, a najlepszymi strzelcami zespołu są Wiktor Podolski, Dominik Marek, Paweł Marchewka i Roman Terbalyan, który do tej pory zapisali na swoim koncie po siedem trafień.

Nasza drużyna do sobotniej batalii przystąpi bez Daniela Paszka, którego ze względu na żółte kartki czeka przymusowa przerwa w spotkaniu z MKS-em. Trener Dawid Brehmer do dyspozycji będzie miał niemal całą kadrę, poza kontuzjowanymi Marcelem Owsińskim i Danielem Wilczkiewiczem. Najlepszym strzelcem naszej drużyny jest cały czas Jacek Jarnot, który przed tygodniem dopisał do swojego dorobku dwa gole i ma ich na swoim koncie już dwadzieścia jeden.

Sobotnie spotkanie pomiędzy MKS-em Myszków a Podlesianką Katowice poprowadzi Pan Mariusz Goriwoda z Gliwic, a warto też nadmienić, że najbliższa kolejka zapowiada się niezwykle pasjonująco, bo któryś z zespołów z czuba tabeli w najbliższej kampanii na pewno zgubi punkty. Rozwój Katowice zagra u siebie ze Szczakowianką Jaworzno, a Ruch Radzionków podejmować będzie Piast II Gliwice.

MKS MYSZKÓW – PODLESIANKA KATOWICE
23. Kolejka I Grupa IV LIGA
Sobota, 29.04.2023r. 17:00
ul. Pułaskiego 13B, 42-300 Myszków

W rundzie jesiennej Podlesianka rozbiła u siebie MKS Myszków 5:0.