MKS MYSZKÓW – PODLESIANKA KATOWICE 4:1

29 kwietnia 2023 0 przez Kamil Drzeniek

W sobotnim spotkaniu w ramach 23. Kolejki I Grupy IV Ligi, Podlesianka Katowice przegrała na wyjeździe z MKS-em Myszków 1:4. Jedyną bramkę dla naszego zespołu strzelił w końcówce spotkania Artur Taradaj, wykorzystując doskonałe dogranie Przemysława Żemły.

Gospodarze bardzo szybko objęli prowadzenie, bo już w piątej minucie meczu do siatki Podlesianki trafił Szymon Cuber. Jednobramkowe prowadzenie gospodarzy utrzymało się do przerwy, a po zmianie stron myszkowianie dorzucili kolejne trzy bramki, a na listę strzelców wpisali się Krzysztof Małolepszy, Paweł Marchewka i Wiktor Podolski. Honorowe trafienie dla Podlesianki zaliczył Artur Taradaj, który wykorzystał doskonałe dogranie Przemysława Żemły i uderzeniem z pierwszej piłki pokonał doskonale spisującego się tego dnia Bartosza Kucharskiego.

Podlesianka kolejny mecz rozegra już w najbliższą środę. U siebie podejmować będzie Unię Kosztowy, a początek meczu zaplanowano na godzinę 17:00.

1:0 – Szymon Cuber 5′
2:0 – Krzysztof Małolepszy 54′
3:0 – Paweł Marchewka 85′
4:0 – Wiktor Podolski 88′
4:1 – Artur Taradaj 90′ (ASYSTA: Przemysław Żemła)

MKS MYSZKÓW: Bartosz Kucharski – Szymon Cuber (75. Filip Czapla), Igor Sychowicz, Mateusz Zachara (75. Daniel Osadets), Paweł Marchewka, Dominik Marek, Patryk Wnuk, Wiktor Podolski, Roman Terbalyan (39. Krzysztof Małolepszy), Mateusz Skibiński, Kamil Skrzypiński. TRENER: Robert Majchrzak.

PODLESIANKA KATOWICE: Artur Tomanek – Maciej Stachoń, Mateusz Wacławski, Krzysztof Renner, Przemysław Żemła, Oliwier Gasz (59. Bartosz Witas), Maciej Niesyto, Patryk Mendela (67. Paweł Lisiński), Marcin Rosiński (85. Artur Taradaj), Bartosz Nowotnik, Jacek Jarnot (86. Grzegorz Niemczyk). TRENER: Dawid Brehmer.

Żółte kartki: Sychowicz, Cuber, Podolski, Skrzypiński – Tomanek, Niesyto, Stachoń, Brehmer.