ZAPOWIEDŹ: PODLESIANKA – UNIA KOSZTOWY

ZAPOWIEDŹ: PODLESIANKA – UNIA KOSZTOWY

2 maja 2023 0 przez Kamil Drzeniek

Nasi zawodnicy nie mają zbyt wiele czasu na rozpamiętywanie sobotniej porażki z MKS-em Myszków, bo na horyzoncie pojawia się kolejny pojedynek w ramach rozgrywek w I Grupie IV Ligi. W Święto 3 maja nasza drużyna przy Sołtysiej podejmować będzie Unię Kosztowy, a początek meczu zaplanowano na godzinę 17:00.

Nasi środowi rywale w ligowej tabeli zajmują przedostatnią lokatę, wyprzedzając tylko Wartę Zawiercie. Unia do tej pory zgromadziła na swoim koncie 15 punktów, czyniąc to głównie na swoim stadionie. Z delegacji na jedenaście rozegranych spotkań tylko raz zgarnęli komplet punktów, wygrywając ze wspomnianą już Wartą Zawiercie. Najlepszymi strzelcami zespołu są Maciej Wolny i Paweł Szołtys, którzy zgromadzili do tej pory na swoim koncie po pięć bramek. W rundzie wiosennej nasi goście punktują tylko na swoim boisku, bo z trzech delegacji w tym sezonie wracali bez punktów, ulegając Dramie Zbrosławice (1-3), Szombierkom Bytom (2-3), i Rozwojowi Katowice (0-1).

Nasza drużyna do środowego starcia przystąpi bez Macieja Stachonia i Macieja Niesyto, którzy muszą pauzować za nadmiar żółtych kartek. Trener Dawid Brehmer nie będzie mógł skorzystać również z cały czas kontuzjowanych Marcela Owsińskiego i Daniela Wilczkiewicza. Do składu wraca za to Daniel Paszek, który ze względu na żółte kartki nie mógł wystąpić w meczu z MKS-em Myszków. Nasza drużyna pała żądzą rehabilitacji za porażkę w Myszkowie i w środę zrobi wszystko, aby zgarnąć w meczu z Unią komplet punktów.

Tradycyjnie już na spotkaniach domowych będzie można zakupić kiełbasę z grilla w cenie 10 złotych wraz z pysznym pieczywem. Z tego miejsca bardzo serdecznie dziękujemy lokalnym firmom – Piekarnia Adam i Piekarnia Pisarzowski z Podlesia, Restauracja Pyszny Obiad z Katowic-Piotrowic i sklep Lewiatan Katowice-Kostuchna.

PODLESIANKA KATOWICE – UNIA KOSZTOWY
23 KOLEJKA IV LIGA GRUPA I
Sobota,03.05.2023r. 17:00
ul. Sołtysia 25, 40-748 Katowice