HORROR Z HAPPY ENDEM! PODLESIANKA – UNIA 2:1

HORROR Z HAPPY ENDEM! PODLESIANKA – UNIA 2:1

4 maja 2023 0 przez Kamil Drzeniek

Po bardzo emocjonującym spotkaniu i bramce strzelonej w doliczonym czasie gry drugiej połowy, wyszarpujemy trzy punkty w spotkaniu z Unią Kosztowy! Nasza drużyna po bramkach Jacka Jarnota i Artura Taradaja pokonała swoich rywali 2:1.

Pierwsza połowa tego meczu nie zwiastowała takich emocji w przekroju całego spotkania. Od 33 minuty prowadziliśmy po bramce Jacka Jarnota, który wykorzystał idealne dogrania Pawła Lisińskiego z lewej strony boiska i strzelił swoją bramkę numer 22. w bieżącym sezonie. Wówczas mecz mieliśmy pod pełną kontrolą i nikt nie przypuszczał, że druga połowa dostarczy tylu emocji.

A w niej najpierw bramkę wyrównującą strzelili goście, a do siatki Podlesianki trafił Michał Paluch, pokonując Artura Tomanka. Przez kolejne minuty nasza drużyna biła głową w mur, aż do doliczonego czasu gry drugiej połowy. Piłkę dośrodkowaną z rzutu wolnego goście wybili na szesnasty metr pod nogi Marcina Rosińskiego, ten uderzył z pierwszej piłki a Artur Taradaj magicznym dotknięciem zmienił nieco tor lotu piłki czym kompletnie zmylił Mateusza Opielę i mimo, że bramkarz Unii próbował jeszcze interweniować, to piłka wpadła do siatki a Sołtysia 25 kompletnie oszalała. Dopisujemy do swojego dorobku trzy punkty, a w obliczu straty punktów przez niemal całą czołówkę, smakują one jeszcze lepiej niż zazwyczaj.

Czasu na regenerację nie będzie zbyt wiele, bo już w najbliższą sobotę czeka nas derbowy pojedynek z Rozwojem Katowice. Początek tego meczu zaplanowano na godzinę 11:00, a my przeprowadzimy dla was transmisję na żywo z tego meczu, która będzie dostępna pod TYM LINKIEM!

PODLESIANKA KATOWICE – UNIA KOSZTOWY 2:1 (1:0)
1:0 – Jacek Jarnot 33′ (ASYSTA: Paweł Lisiński)
1:1 – Michał Paluch 53′
2:1 – Artur Taradaj 90+7′ (ASYSTA: Marcin Rosiński)

PODLESIANKA KATOWICE: Artur Tomanek – Mateusz Wacławski, Bartosz Nowotnik, Daniel Paszek, Patryk Mendela (77. Artur Taradaj), Przemysław Żemła, Krzysztof Renner (46. Jakub Kawała), Marcin Rosiński, Jacek Jarnot, Paweł Lisiński, Marcin Nawrot (75. Szymon Sobierajewicz). TRENER: Dawid Brehmer.

UNIA KOSZTOWY: Piotr Adamek (89. Mateusz Opiela) – Michał Szal, Łukasz Matera, Paweł Szołtys, Daniel Kowalski, Jakub Hat, Michał Paluch, Szymon Bielusiak, Dawid Parysz (60. Alessandro Ferreri), Sebastian Siwek (75. Oliwier Zalewski), Maciej Wolny (70. Rafał Ściążko). TRENER: Krystian Odrobiński.