ROZWÓJ KATOWICE – PODLESIANKA KATOWICE 2:2

ROZWÓJ KATOWICE – PODLESIANKA KATOWICE 2:2

6 maja 2023 0 przez Kamil Drzeniek

Z wyjazdowego spotkania z Rozwojem Katowice przywozimy niezwykle cenny punkt, remisując z ekipą prowadzoną przez Tomasza Wróbla 2:2. Obie bramki dla naszej drużyny zdobył Marcin Rosiński, a drugą – na wagę remisu, zdobył w ostatniej sekundzie meczu!

Podlesianka źle rozpoczęła spotkanie z Rozwojem. Gospodarze po dwóch bramkach Daniela Kaletki prowadzili do przerwy z LGKS-em 2:0 i sytuacja nasza drużyny była wówczas nie do pozazdroszczenia. W drugiej połowie nasz zespół przejął jednak inicjatywę i próbował zagrozić bramce Bartosza Golika, ale bramkarz Rozwoju fantastycznie bronił między słupkami, kilkukrotnie ratując swój zespół przed utratą gola. Ważnym wydarzeniem tego spotkania była czerwona kartka dla Szymona Jarka, który bez piłki uderzył głową Pawła Lisińskiego. Od tego momentu gospodarze kradli sekundy i ograniczyli się do defensywy, wyprowadzając co jakiś groźne kontrataki. Świetny występ między słupkami zaliczył tak jak pisaliśmy wcześniej Bartosz Golik, który skapitulował dopiero w 82 minucie. W zamieszaniu podbramkowym wprowadzony w drugiej połowie Patryk Mendela oddał strzał który bramkarz Rozwoju zdołał jednak odbić przed siebie. Do piłki dopadł jednak Marcin Rosiński i skierował piłkę do pustej bramki. Minuty upływały i gdy wydawało się, że to Rozwój dopisze do swojego dorobku trzy punkty, Marcin Rosiński z rywalem na plecach zastawił się z piłką w polu karnym, obrócił w kierunku bramki i potężnie huknął pod poprzeczkę bramki Golika, który mógł tylko patrzeć jak piłka wpada do bramki. Sędzia po tej sytuacji zakończył mecz i na Sołtysią wróciliśmy z cennym, jednym punktem.

ROZWÓJ KATOWICE – PODLESIANKA KATOWICE 2:2 (2:0)
1:0 – Daniel Kaletka 21′
2:0 – Daniel Kaletka 34′
2:1 – Marcin Rosiński 82′ (ASYSTA: Patryk Mendela)
2:2 – Marcin Rosiński 90+7 (ASYSTA: Paweł Lisiński)

ROZWÓJ KATOWICE: Bartosz Golik – Jakub Haładyń, Oliwier Kwiatkowski (80. Patryk Gembicki), Igor Rogowski, Olaf Baranowicz, Daniel Kaletka (55. Dawid Ciszewski), Piotr Barwiński, Szymon Jarek, Fabian Cieślar, Wiktor Skroch, Maksymilian Zieliński (10. Oliwier Jarosz, 55. Michał Flak). TRENER: Tomasz Wróbel.

PODLESIANKA KATOWICE: Artur Tomanek – Maciej Stachoń, Mateusz Wacławski, Bartosz Nowotnik (90. Artur Taradaj), Daniel Paszek, Przemysław Żemła, Krzysztof Renner, Marcin Rosiński, Jacek Jarnot (76. Patryk Mendela), Maciej Niesyto, Paweł Lisiński. TRENER: Dawid Brehmer.

Żółte kartki: Ciszewski, Kwiatkowski, Rogowski – Rosiński, Nowotnik, Stachoń (2), Gruszczyński
Czerwone kartki: Szymon Jarek (70. za uderzenie rywala), Maciej Stachoń (87. Dwie zółte kartki)