PODLESIANKA – UNIA DĄBROWA GÓRNICZA 0:5

14 maja 2023 0 przez Kamil Drzeniek

To nie był dobry mecz w wykonaniu Podlesianki Katowice. Podopieczni Dawida Brehmera przegrali u siebie z Unią Dąbrowa Górnicza aż 0:5, tracąc trzy bramki jeszcze w pierwszej połowie meczu. – Przepraszam naszych kibiców, który oglądali ten mecz. – mówił po meczu trener Podlesianki, Dawid Brehmer.

W sobotnie popołudnie nic nie zapowiadało tak sromotnej porażki. Zwłaszcza, że Podlesianka już w pierwszej akcji meczu mocno ruszyła na Unię i zakotłowało się pod bramką Aleksandra Webera. Z upływem minut do głosu zaczęli dochodzić jednak goście, którzy już w piątej minucie otworzyli wynik tego spotkania, a do siatki Podlesianki trafił Józef Misztal. Nasza drużyna co prawda zdołała doprowadzić do wyrównania, gdy piłkę po dośrodkowaniu z rzutu rożnego do własnej siatki skierował jeden z zawodników Unii, ale sędzia w tej sytuacji uznał, że piłka w momencie dośrodkowania w pole karne opuściła już boisko. W końcówce pierwszej połowy goście zdołali dorzucić do swojego dorobku kolejne dwa trafienia, a uczynili to odpowiednio Radosław Syguła i ponownie Józef Misztal.

W drugiej połowie obraz gry niewiele się zmienił. Po dobrym początku Podlesianki i ruszenia na rywala z dużym animuszem, do siatki po raz trzeci w tym meczu trafił Józef Misztal i już wówczas wiadomym było, że o jakąkolwiek zdobycz punktową w tym spotkaniu będzie niezwykle trudno. Dzieła zniszczenia dopełnił na dwie minuty przed końcem Patryk Kiwior, który ustalił tym samym wynik spotkania na 5:0 dla Unii Dąbrowa Górnicza.

PODLESIANKA KATOWICE – UNIA DĄBROWA GÓRNICZA 0:5 (0:3)
Józef Misztal 5′ 44′ 55′ Radosław Syguła 42′ Patryk Kiwior 88′

PODLESIANKA KATOWICE: Artur Tomanek – Maciej Stachoń, Mateusz Wacławski (46. Szymon Sobierajewicz), Bartosz Nowotnik (65. Dawid Pasieka), Daniel Paszek, Przemysław Żemła (66. Bartosz Witas), Marcin Rosiński, Jacek Jarnot (58. Patryk Mendela), Maciej Niesyto (76. Adam Zając), Paweł Lisiński (46. Oliwier Gasz), Marcin Nawrot. TRENER: Dawid Brehmer.

UNIA DĄBROWA GÓRNICZA: Aleksander Weber – Sebastian Koziński, Igor Krzykowski, Józef Misztal (73. Łukasz Kowalczyk), Radosław Syguła, Sebastian Stefański (70. Konrad Machalski), Rafał Jędrzejczyk (80. Patryk Kiwior), Antoni Turczyński, Rafał Bielawski, Kacper Janus (66. Daniel Warzycki), Marcin Mączka. TRENER: Radosław Orłowski.

Żółte kartki: Lisiński, Nawrot – Stefański, Koziński.
Sędziowali: Maciej Węgrzyk (Sędzia Główny), Patryk Bombik, Krzysztof Miler (Asystenci) – KS Rybnik.