ZAPOWIEDŹ: PODLESIANKA – SZCZAKOWIANKA

ZAPOWIEDŹ: PODLESIANKA – SZCZAKOWIANKA

18 maja 2023 0 przez Kamil Drzeniek

Nie zdążyliśmy jeszcze ochłonąć po spotkaniu z Przemszą Siewierz, a już w sobotę czeka nas kolejna piłkarska dawka emocji. Na Sołtysią przyjedzie Szczakowianka Jaworzno, która ma nad naszą drużyną jeden punkt przewagi w ligowej tabeli. Spotkanie zapowiada się zatem pasjonująco, a jego pierwszy gwizdek zaplanowano na godzinę 17:00.

Szczakowianka Jaworzno w 26 rozegranych spotkaniach tego sezonu zgromadziła na swoim koncie 50 punktów. Podobnie jak nasza drużyna, aktualny wicelider tabeli lepiej czuje się jednak na własnym boisku, gdzie zdecydowanie częściej punktuje niż w spotkaniach wyjazdowych. Podopieczni Pawła Cygnara u siebie zgromadzili do tej pory 31 punktów, a z delegacji przywieźli ich 19. W rundzie jesiennej Szczakowianka wysoko rozbiła Podlesiankę, wygrywając z naszym zespołem 5:0. Tamten mecz to już jednak historia, ale nasz zespół na pewno będzie chciał zrewanżować się za jesienną porażkę naszym sobotnim gościom. Najlepszym strzelcem zespołu jest Jakub Sewerin, który czternastokrotnie pokonywał bramkarzy rywali, jedenaście trafień dołożył Michał Chrabąszcz, a dobrze znany przy Sołtysiej Bartłomiej Kędzierski osiem razy znajdował sposób na pokonanie bramkarzy rywali.

Nasz zespół do sobotniego spotkania przystąpi niemal w najsilniejszym zestawieniu, bo do drużyny wracają już nieobecni w spotkaniu z Przemszą Siewierz Paweł Lisiński i Bartosz Nowotnik. W spotkaniu na pewno nie wystąpią Oliwier Gasz który pauzuje za żółte kartki a także cały czas kontuzjowani Marcel Owsiński i Daniel Wilczkiewicz. Najlepszym strzelcem Podlesianki jest cały czas Jacek Jarnot, który 22 razy wpisywał się na listę strzelców, a za jego plecami znajduje się dwójka, która w ostatnim meczu z Przemszą ustrzeliła dublet – mowa tu oczywiście o Patryku Mendeli (15 goli) i Danielu Paszku (7 goli).

To będzie niezwykle ważny mecz dla obydwu zespołów. Wydaje się, że ten kto straci w tym meczu punkty, ograniczy do minimum szanse na awans do III Ligi. Jedno jest pewne – emocji w sobotę nie zabraknie, a nasza drużyna nie ukrywa, że liczy na swojego dwunastego zawodnika – czyli kibiców LGKSu!

Tradycyjnie już na spotkaniach domowych będzie można zakupić kiełbasę z grilla w cenie 10 złotych wraz z pysznym pieczywem. Z tego miejsca bardzo serdecznie dziękujemy lokalnym firmom – Piekarnia Adam i Piekarnia Pisarzowski z Podlesia, Restauracja Pyszny Obiad z Katowic-Piotrowic i sklep Lewiatan Katowice-Kostuchna.

PODLESIANKA KATOWICE – SZCZAKOWIANKA JAWORZNO
27. KOLEJKA IV LIGA GRUPA I
Sobota, 20.05.2023r. 17:00
ul. Sołtysia 25, 40-748 Katowice