ZAPOWIEDŹ: SPARTA – PODLESIANKA

ZAPOWIEDŹ: SPARTA – PODLESIANKA

10 listopada 2023 0 przez Kamil Drzeniek

W Narodowe Święto Odzyskania Niepodległości naszej drużynie przyjdzie zmierzyć się na wyjeździe ze Spartą Katowice, a wszystko to w ramach piętnastej kolejki I Grupy IV Ligi. Początek spotkania na obiekcie „Rapid” zaplanowano na godzinę 15:00.

Nasi najbliżsi rywale są tegorocznym beniaminkiem w IV lidze, a w ligowej tabeli plasują się na piątej pozycji, gromadząc do tej pory 23 punkty i tracąc do naszej drużyny cztery oczka. Sparta ma jednak jedno spotkanie rozegrane więcej. W spotkaniach domowych gospodarze sobotniego starcia grają w przysłowiową kratkę, bo na siedem rozegranych meczów wygrali dwa, trzy zremisowali i ponieśli dwie porażki. Komplet punktów z ulicy Stęślickiego wywiozły Unia Dąbrowa Górnicza a także Rozwój Katowice. Najlepszym strzelcem zespołu jest były zawodnik Podlesianki – Bartłomiej Kędzierski, który do tej pory ośmiokrotnie wpisywał się na listę strzelców. Tuż za jego plecami znajduje się Grzegorz Goncerz, który dorzucił siedem trafień do swojego dorobku.

Nasza drużyna do sobotniej rywalizacji przystępuje po ośmiu wygranych meczach z rzędu. W naszej ekipie w sobotnie popołudnie zabraknie na pewno Jakuba Roja a także Mateusza Wacławskiego, który zmuszony jest pauzować za cztery zgromadzone żółte kartki. Najlepszym strzelcem LGKS-u na ten moment jest Jacek Jarnot, który osiem razy pokonywał bramkarzy rywali. Drugi w stawce jest Daniel Paszek, który do siatki rywali trafiał w tym sezonie pięciokrotnie. Początek sobotniego spotkania zaplanowano na godzinę 15:00 i z tego miejsca bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców do wspierania naszej drużyny, gdyż wasz doping jak zawsze będzie nieoceniony i niezwykle pomocny!