ZAPOWIEDŹ: ORZEŁ MIEDARY – PODLESIANKA

ZAPOWIEDŹ: ORZEŁ MIEDARY – PODLESIANKA

16 listopada 2023 0 przez Kamil Drzeniek

Przed naszą drużyną ostatnie ligowe spotkanie w rundzie jesiennej sezonu 2023/2024. Na wyjeździe, choć nie w Miedarach zmierzymy się z Orłem, a wszystko to w ramach zaległej, trzynastej kolejki I Grupy IV ligi która miała zostać rozegrana 28 października. Początek spotkania o godzinie 13:00 na obiekcie Rozwoju Katowice przy ulicy Asnyka 27 w Katowicach.

O miejscu rozegrania sobotniego spotkania obie drużyny zadecydowały wspólnie. Mecz planowo miał zostać rozegrany w Miedarach na naturalnej nawierzchni lub w Tarnowskich Górach, ale ze względu na mało optymistyczne prognozy pogody (zapowiadany jest nawet padający śnieg) postanowiono, że spotkanie rozegrane zostanie przy ulicy Asnyka 27 w Katowicach, czyli na obiekcie na którym występuje Rozwój Katowice.

Najlepszym strzelcem naszych sobotnich rywali jest Karol Kajda, który w czternastu rozegranych spotkaniach trzykrotnie wpisywał się na listę strzelców. Tuż za jego plecami z dwiema bramkami znajduje się Mateusz Bednorz. Orzeł po czternastu rozegranych meczach zajmuje czternastą pozycję w ligowej tabeli, na co złożyło się dwanaście zdobytych punktów. Co ciekawe, nasi rywale zdecydowanie lepiej spisują się w spotkaniach wyjazdowym, bo na siedem rozegranych spotkań w delegacji wygrali trzy, dwa zremisowali i ponieśli dwie porażki. Orzeł do tej pory zgarnął trzy punkty z Zagłębiem II Sosnowiec, Unią Rędziny i Rozwojem Katowice, którego pokonał.. przy ulicy Asnyka. Dla ekipy z Miedar jest to zatem drugi występ w tym sezonie na boisku Rozwoju, które ostatnim razem przyniosło im wiele radości i powrót do domu w znakomitych humorach. Jak będzie w sobotę, dowiemy się tuż po końcowym gwizdku sędziego.

Nasza drużyna do sobotniej rywalizacji przystępuje jako lider tabeli i Mistrz Jesieni. Podlesianka zapewniła sobie to mając jedno spotkanie rozegrane mniej od reszty czwartoligowej stawki a w tym Dramy Zbrosławice, nad którą na ten moment podopieczni Dawida Brehmera mają dwa punkty przewagi. Po dziewięciu wygranych meczach z rzędu nasza drużyna chce kontynuować swoją serię i wygrać mecz numer dziesięć, co pozwoli LGKS-owi odskoczyć Dramie na pięć punktów w ligowej tabeli. Oczywiście, stąpamy twardo po ziemi i do naszego najbliższego rywala, podobnie jak do każdego poprzedniego podejdziemy z dużym szacunkiem, ale z wiarą we własne umiejętności. Widzimy się przy Asnyka!

⚽️LKS Orzeł Miedary – Podlesianka Katowice
📄 13. Kolejka I Grupa IV Liga
📅 18.11.2023 13:00
🏟ul. Asnyka 27, 40-696 Katowice
🧍Sędzia główny: Marcin Kwiecień (Dąbrowa Górnicza)
👬 Cezary Chlebowski (Będzin), Paweł Jakubowski (Sosnowiec)