PODLESIANKA WZNOWIŁA TRENINGI

PODLESIANKA WZNOWIŁA TRENINGI

16 stycznia 2024 0 przez Kamil Drzeniek

Po świąteczno-noworocznej przerwie Podlesianka Katowice wznowiła piłkarskie treningi. Nasza drużyna po kilkutygodniowej przerwie spotkała się ponownie 15 stycznia na obiekcie przy Sołtysiej 25. – Po niespełna miesiącu przerwy wznowiliśmy treningi zespołowe. Zwracam uwagę na słowo „zespołowe” bo od trzech tygodni nasi gracze pracują indywidualnie nad aspektem wydolnościowym na rozpiskach przygotowanych przez trenera motoryki – Rafała Chrząszcza. Każda jednostka była przez graczy raportowana stąd pewność, że każdy zrealizował treningi z należytą starannością. Były to wymagające zadania i efekt tej pracy widać było na pierwszych zajęciach. Był zapał, chęć a także zaangażowanie i takiego podejścia będziemy wymagać od graczy przez cały ten trudny, zimowy okres. – mówi trener Podlesianki, Dawid Brehmer.

Na pierwszym tegorocznym treningu nie ma też co narzekać na frekwencję, która była na bardzo wysokim poziomie. – Rozpoczęliśmy przygotowania niemal w komplecie. Dwóch graczy z mniejszym bagażem minut w rundzie jesiennej otrzymało zgody na testy w innych zespołach i niebawem powinno być jasne, jakie ostatecznie podejmą decyzję. Pojawiła się również dwójka nowych zawodników. Z jednym z nich jesteśmy na ostatniej prostej w kwestii podpisania umowy i będzie to drugi transfer w historii naszego klubu z najwyższej klasy rozgrywkowej – choć tym razem nie z ligi Polskiej, a zagranicznej. Drugi z zawodników przechodzi obecnie testy i ostatnio również występował za granicą. W przyszłym tygodniu pojawi się jeszcze jeden testowany gracz. – uchyla rąbka tajemnicy trener IV-ligowca.

A jaki jest plan na najbliższy okres jeśli chodzi o treningi? – Najbliższe dwa tygodnie trenujemy na własnym obiekcie, gdzie korzystamy również z siłowni, natomiast w każdą w środę do dyspozycji mamy boisko Rozwoju Katowice przy ulicy Asnyka. Warunki tam panujące są zdecydowanie lepsze niż na naszym boisku treningowym i na pewno znacząco wzbogaci to nasze możliwości treningowe. Od trzeciego tygodnia przejdziemy natomiast na tak zwany cykl uderzeniowy, w którym będziemy trenować codziennie, a okres ten zakończymy sparingiem z liderem grupy drugiej IV ligi – Polonią Łaziska Górne. Pierwszy sparing zagramy natomiast już w najbliższą sobotę a rywalem będzie inny pretendent do wygrania drugiej grupy naszej ligi – Spojnia Landek – mówi Dawid Brehmer.

Początek pierwszego sparingowego spotkania ze Spójnią Landek w najbliższą sobotę o godzinie 16:30 przy ulicy Asnyka 27 w Katowicach. Serdecznie zapraszamy!