ZAPOWIEDŹ: PODLESIANKA – PRZEMSZA SIEWIERZ

ZAPOWIEDŹ: PODLESIANKA – PRZEMSZA SIEWIERZ

29 marca 2024 0 przez Kamil Drzeniek

Wielkie granie w Wielką Sobotę – z całą pewnością w ten sposób można zatytułować najbliższe spotkanie naszej drużyny, która już jutro podejmować będzie Przemszą Siewierz. Początek zaplanowano na godzinę 13:00 i serdecznie zapraszamy całymi rodzinami na to spotkanie!

Na boisku nudą wiać nie powinno. Nasza drużyna do meczu przystępuje jako lider rozgrywek, mając nad drugą w tabeli Unią Dąbrowa Górnicza cztery punkty przewagi, a nasz sobotni rywal do ekipy prowadzonej przez Dawida Brehmera traci już dziesięć oczek. W rundzie jesiennej na boisku obie ekipy podzieliły się punktami remisując 1:1 na stadionie w Siewierzu, ale później, ze względu na brak zawodnika młodzieżowego w naszej drużynie w ostatnich minutach spotkania, ten mecz został zweryfikowany jako walkower na korzyść Przemszy. Goście do sobotniego starcia przystępują z siódmej pozycji w ligowej tabeli. W rundzie wiosennej na trzy rozegrane spotkania podopieczni Mateusza Mańdoka zgarnęli sześć punktów, pokonując na własnym stadionie Orzeł Miedary i Szombierki Bytom. Jedyna delegacja w tym roku kalendarzowym była dla Przemszy nieudana, bo ekipa z Siewierza na popularnym „Rapidzie” przegrała ze Spartą Katowice 0:1. Ogólny bilans naszych rywali w spotkaniach wyjazdowych to trzy zwycięstwa, trzy porażki i dwa remisy. Bilans bramkowy to szesnaście strzelonych i szesnaście straconych goli. Daje to średnią dwóch bramek zdobytych i dwóch straconych na każde spotkanie. Najlepszym strzelcem Przemszy jest Damian Adamiecki, który z 17 trafieniami przewodzi klasyfikacji strzelców w I Grupie IV ligi.

Nasza drużyna do jutrzejszego spotkania przystąpi bez Macieja Stachonia, który w ostatnim spotkaniu ze Szczakowianką Jaworzno nabawił się urazu, który wyklucza go z gry w sobotnim spotkaniu. Zabraknie również Oliwiera Gasza, który zmaga się z chorobą i nie byłby w pełni sił na spotkanie z Przemszą. Nasza drużyna w bieżącym sezonie przy Sołtysiej jest niepokonana. Na osiem rozegranych spotkań, wygraliśmy aż sześć, a dwukrotnie podzieliliśmy się punktami z naszymi rywalami. Na własnym stadionie do tej pory strzeliliśmy 14 bramek, co daje średnią 1,75 gola na mecz, a straciliśmy zaledwie trzy, co daje średnią 0,375 straconej bramki na mecz. Najlepszym strzelcem naszej drużyny jest w dalszym ciągu Jacek Jarnot, który ma już na swoim koncie dwanaście ligowych trafień.

Na sobotnim meczu tradycyjnie dostępna będzie kiełbasa z grilla w cenie 10 złotych. Wszystko to dzięki Piekarni Adam z Podlesia a także Restauracji Pyszny Obiad z katowickich Piotrowic. W przerwie spotkania na kibiców czeka nie lada gratka – do wygrania w konkursie rzutów karnych będzie meczowa koszulka Łukasza Grzeszczyka. Serdecznie zapraszamy na świąteczne granie z Podlesianką!

KLASYFIKACJA STRZELCÓW OBU DRUŻYN

Podlesianka (34): 12 – Jacek Jarnot*, 5 – Daniel Paszek, 4 – Łukasz Grzeszczyk, 3 – Maciej Niesyto, Sebastian Kopeć, 2 – Dawid Pasieka, Bartosz Nowotnik, Marcin Rosiński, 1 – Artur Taradaj, Mateusz Wacławski

Przemsza Siewierz (33): 17 – Damian Adamiecki, 3 – Wiktor Wanatowicz, Dawid Jarka, 2 – Szymon Przystalaski, Maciej Tora, Dominik Chmielewski, 1- Patryk Timochina, Norbert Bębenek, Damian Siemański, Kacper Czajkowski, samobójcza