RUCH II CHORZÓW – PODLESIANKA KATOWICE 0:3

2 października 2024 0 przez Kamil Drzeniek

W spotkaniu III Rundy Okręgowego Pucharu Polski, Podlesianka Katowice pokonała na wyjeździe Ruch II Chorzów 3:0. Bramki dla naszej drużyny strzelali Oleksii Sivtsev, Jakub Cebulak a także Miłosz Krzak.

Pierwsza połowa meczu przebiegała pod dyktando Podlesianki. Wynik spotkania udało nam się otworzyć w 24 minucie meczu. Źle wyprowadzoną piłkę z własnego pola karnego gospodarzy przejął Alan Lubaski, który znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem, ale przytomnie zagrał do nieobstawionego Oleksii Sivtseva który wpakował piłkę do pustej bramki. Na ogromne słowa pochwały i przytomność umysłu zasługuje wspomniany Alan, któremu za postawę przy tej akcji należą się naprawdę duże brawa. Z minuty na minutę obraz gry się nie zmieniał, Ruch wyprowadzał sporadyczne ataki, a częściej znajdowaliśmy się pod bramką „Niebieskich”. Na dwie minuty przed końcem pierwszej połowy Adam Łaski przeprowadził ładną akcję lewą stroną boiska. Futbolówka już w polu karnym trafiła do Alana Lubaskiego, który zagrał do Marcina Rosińskiego – nasz kapitan uderzył na bramkę, a piłka zamiast do bramki trafiła do Jakuba Cebulaka, który z najbliższej odległości wpakował ją do bramki i tuż przed przerwą prowadziliśmy różnicą dwóch bramek.

W drugiej połowie obraz gry mocno się nie nie zmienił, przy piłce cały czas dłużej operowała Podlesianka. Obie drużyny stworzyły sobie kilka sytuacji do zdobycia gola, ale o szczegółach tradycyjnie opowiemy w materiale filmowym. Jeżeli chodzi o ostatnią bramkę, to padła ona w 86 minucie meczu. Daniel Paszek dośrodkował piłkę z rzutu rożnego wprost na głowę Miłosza Krzaka. Pierwsze uderzenie naszego zawodnika wybronił bramkarz Ruchu, ale przy dobitce był już bez szans i tym samym po raz trzeci trafiliśmy do bramki gospodarzy. Kilka minut później sędzia zakończył spotkanie, a Podlesianka zameldowała się w kolejnej rundzie Okręgowego Pucharu Polski.

RUCH II CHORZÓW – PODLESIANKA KATOWICE 0:3 (0:2)
0:1 – Oleksii Sivtsev 24′ (ASYSTA: Alan Lubaski)
0:2 – Jakub Cebulak 43′ (ASYSTA: Marcin Rosiński)
0:3 – Miłosz Krzak 86′ (ASYSTA: Daniel Paszek)

RUCH II CHORZÓW: Marcel Potoczny – Kamil Imiolek (73. Dawid Kabat), Kacper Galus, Szymon Bąk (73. Kamil Mroziński), Kamil Lipiński, Marcel Wawrzyniuk (73. Filip Stuglik), Mateusz Talaga, Mateusz Chmarek (57. Szymon Bębenek), Ksawery Kwiatkowski, Danylo Lapka, Bartłomiej Barański. TRENER: Ireneusz Psykała.

PODLESIANKA KATOWICE: Wiktor Lipiec – Mateusz Wacławski, Jakub Roj, Jakub Cebulak, Alan Lubaski (63. Bartosz Nowotnik), Marcin Rosiński, Przemysław Żemła, Michał Jochimczyk (63. Daniel Paszek), Adam Łaski (75. Miłosz Krzak), Oleksii Sivtsev, Maciej Niesyto (46. Łukasz Winiarczyk). TRENER: Dawid Brehmer.

Żółte kartki: Mateusz Wacławski, Oleksii Sivtsev.
Sędziowali: Kamil Kuban (Sędzia główny), Robert Boruta, Mateusz Wystop (Asystenci).