Podlesianka vs AKS Niwka Sosnowiec – 4:0

Podlesianka vs AKS Niwka Sosnowiec – 4:0

23 czerwca 2013 0 przez Admin

Już tylko jeden mały krok dzieli LGKS 38 Podlesianka od historycznego awansu do IV ligi! W przedostatniej kolejce sezonu 2012/2013 nasi zawodnicy ograli na Stadionie Ludowym w Sosnowcu AKS Niwka 0-4 i to oni w ostatnim meczu będą w uprzywilejowanej sytuacji.

Spotkanie poprzedziła minut ciszy w związku z tragiczną śmiercią Mamy naszego pierwszego bramkarza – Kamila Bartkiewicza a zawodnicy wystąpili w symbolicznych czarnych opaskach na ramieniu.

19-letni golkiper w obliczu tak trudnej sytuacji nie tylko decydował się wystąpić w tym spotkaniu, ale również kilkoma niesamowitymi interwencjami uratował nasz zespół od utraty gola. Dzięki tak odważnej postawie, mógł okazałe zwycięstwo zadedykować Mamie.

Początek spotkania to rozsądna gra naszego zespołu, który starał się długo utrzymywać przy piłce i ze starannością budował akcje ofensywne. Szybko też udało się otworzyć wynik – Bubrowski prostopadłą piłką uruchamia Daniela Paszka, który ścina z piłką w stronę bramki i pewnym strzałem lokuje piłkę w bramce. Nie minęło wiele czasu a nieudaną pułapkę ofsajdową zespołu gospodarzy wykorzystuje Krzysztof Michalski, podwyższając wynik na 0-2.

Od tego momentu całkowicie ustawiliśmy grę pod siebie, dominując praktycznie wszystkie strefy boiska. Mimo solidnej gry przytrafiły nam się w pierwszej części gry dwa błędy, jednak w obu przypadkach na posterunku był wspomniany wcześniej Bartkiewicz.

Druga część spotkania to już całkowita hegemonia Podlesianki. Bardzo wysoki procent posiadania piłki i masę sytuacji bramkowych to bardzo skondensowany skrót drugiej części gry.

Trzeciego gola spotkania zdobył po atomowym uderzeniu Krzysztof Michalski a wynik meczu ustalił Daniel Paszek, zamykając dogranie z prawego skrzydła Michalskiego.

Już w najbliższą środę o godz. 18.00 nasz zespół podejmie w meczu u siebie Orła Brzeziny Śląskie.

By utrzymać pozycję lidera i ostatecznie tryumfować w rozgrywkach potrzebne jest nam tylko i wyłącznie zwycięstwo!

By zrealizować marzenia niezbędna jest rekordowa frekwencja na Estadio de Podlesie, a więc apelujemy do wszystkich fanów i sympatyków naszego klubu – bądźmy razem w tym niezwykle ważnym dla Naszego Klubu dniu !!!

Serdeczne podziękowania dla grupy kibiców, która przyjechała na mecz z Niwką!

Raport meczowy:
AKS Niwka Sosnowiec – LGKS 38 Podlesianka 0-4 (0-2)

Skład:
Bartkiewicz – Sarzała, Koźniewski, Łoboda, Rajman – Jakubczyk (75’ Kubacki), Brehmer (46’ Muszalik), Bubrowski, Paszek (80’ Gruszczyński) – Sikora (65’ Jurowicz), Michalski

Video relacja z meczu