Podlesianka vs Gwarek Ornontowice – 0:1

10 sierpnia 2013 0 przez Admin

W pierwszym – historycznym meczu na szczeblu IV ligi zespół LGKS-u 38 Podlesianka zmierzył się w wyjazdowym spotkaniu z Gwarkiem Ornontowice.

Mecz toczony był w szybkim tempie, a pierwsze „mocne uderzenie” należało do naszego zespołu. W jednej z pierwszych akcji ofensywnych Tomasz Waniek dostaje prostopadłą piłkę w polu karnym gospodarzy, jednak jego strzał przelatuje minimalnie nad poprzeczką. Kolejne minuty to próby kontr po obu stronach, jednak to nasz zespół dwukrotnie dochodził do dobrych sytuacji strzeleckich – najpierw plasowany strzał Dawida Marka przechodzi minimalnie obok słupka a kilka minut później grający w miejsce kontuzjowanego Tomasza Wańka – Kamil Szostek kopiuje wyczyn kolegi.

Ostatnia faza pierwszej połowy to przewaga gospodarzy, którzy zagrażali głownie stałymi fragmentami gry, jednak w większości przypadków na wysokości zadania stawał nasz golkiper Kamil Bartkiewicz.

Po zmianie strony obraz gry nie uległ większej zmianie i w dalszym ciągu żadna z drużyn nie chciała się zbytnio otwierać. Stopniowo zaczęliśmy jednak osiągać większa przewagę, czego efektem było kilka dobrych okazji do strzelenia gola (m.in. Krzysztof Michalski), jednak tego dnia bramkarz gospodarzy interweniował naprawdę dobrze.

Ok. 65 minuty gry rzut wolny wykonuje Sebastian Bubrowski a do dorzuconej piłki najszybciej dochodzi Andrzej Sarzała i wślizgiem pakuje piłkę do bramki Gwarka. Niestety zupełnie niezrozumiała decyzja sędziego odbiera nam prawidłowo zdobytego gola a gospodarze zamiast od środka boiska rozpoczynają akcję rzutem wolnym z własnego pola karnego.

Sytuacja ta nie podziałała na nas demobilizująco i w dalszym ciągu podejmowaliśmy walkę z twardo grającymi piłkarzami z Ornontowic. Niestety w 75 minucie gospodarze wykonują rzut rożny a „pusty przelot” naszego bramkarza wykorzystuje Tomasz Leszczyński kierując piłkę głową do pustej bramki.

W ostatnim kwadransie próbowaliśmy jeszcze ratować wynik, jednak przejście na bardziej ofensywny styl gry narażał nas na groźne kontry ze strony gospodarzy. Ostatecznie wynik nie uległ już zmianie i na inaugurację nowego sezonu ulegliśmy po wyrównanej walce z Gwarkiem Ornontowice 1-0.