Przed inauguracją

Przed inauguracją

9 sierpnia 2013 0 przez Admin

Miniony tydzień u zawodników Podlesianki przebiegł pod znakiem intensywnych przygotowań do szybko zbliżającej się inauguracji ligowej z Gwarkiem Ornontowice. Treningi odbywały się codziennie a ich intensywność potęgował dodatkowo panujące upały.

Powoli krystalizuje się kadra zawodnicza, która walczyć będzie o IV ligowe punkty. Po stronie strat możemy wpisać Daniela Paszka, który wrócił po wypożyczeniu do II-ligowego Rozwoju Katowice oraz Karola Jakubczyka, który postawił na futsal. W Klubie nie ma już również Artura Fojcika (koniec kariery), Artura Szymika i Łukasza Piwczyka (obaj Orzeł Miedary) oraz Piotra Wolana (Przemsza Siewierz).

Niestety w dalszy ciągu rekonwalescencję po ciężkiej kontuzji przechodzi Mateusz Sowa i raczej nie będzie gotów do gry na pierwsze mecze nowego sezonu.

Co do nowych graczy, którzy wzmocnią nasz zespołu, to są nimi zawodnicy Rozwoju Katowice – pomocnik Daniel Jacenik (r.94), obrońca Maciej Niesyto (r.95) i mający już w swoim cv występy na IIligowych boiskach – skrzydłowy Kamil Szostek (r.94).

Ważnym ogniwem drużyny będzie z pewnością, pozyskany z Jedności Przyszowice – skrzydłowy Tomasz Waniek (r. 81). Zawodnik ten znany jest z wieloletnich występów na III-ligowych boiskach w barwach Walki Zabrze i Rozwoju Katowice.

W ostatniej fazie przygotowań do zespołu dołączyła czwórka graczy III-ligowego Nadwiślana Góra. Są nimi: bramkarz – Krystian Majerczyk (r.92), pomocnicy: Dawid Marek (r. 91) i Adam Grygier (r. 92) oraz obrońca Adrian Kamczyk (r. 93)

Ostatnie przedsezonowe sparingi zostały rozegrane z rywalami z najwyższej półki. Najpierw na Sołtysiej zagościł II-ligowy Rozwój Katowice, z którym padł remis 0-0, a trzy dni później III-ligowych Górnik Wesoła (1-3). Oba mecze stały pod znakiem dużej dyscypliny taktycznej, którą prezentował nasz zespół a szczególnie dobrze wypadł pod tym względem zremisowany mecz z Rozwojem.