Okres przygotowawczy rozpoczęty. Znamy plan sparingów

Okres przygotowawczy rozpoczęty. Znamy plan sparingów

30 lipca 2013 0 przez Admin

Zespół świeżo upieczonego beniaminka IV ligi – LGKS-u 38 Podlesianka wznowił już treningi przed szybko zbliżającym się początkiem nowego sezonu.

Zawodnicy stawili się praktycznie w komplecie a jedynym ubytkiem transferowym na dzień dzisiejszy jest Daniel Paszek, który powrócił z wypożyczenia do Rozwoju Katowice. Skrzydłowy, który w poprzedniej rundzie strzelił dla naszego zespołu 10 bramek w 14 występach, z marszu wskoczył do składu II-ligowca, wygrywając ze swoją drużyną dwa spotkania w ramach Pucharu Polski.

Przygodę z futbolem zakończył natomiast Artur Fojcik. Młody golkiper rozegrał w minionym sezonie jedno spotkanie w Klasie Okręgowej.

W związku z tym, iż trzonu zespołu pozostanie ten sam, niepotrzebne są drastyczne ruchy transferowe. Od pierwszych zajęć sztab trenerski pilnie przygląda się testowanym zawodnikom, z których większość to młodzieżowcy. Co do nazwisk, które mogą realnie wzmocnić zespół w walce ligowej, prowadzone są obecnie rozmowy z dwoma graczami, którzy posiadają już doświadczenie na IV-ligowych boiskach. Oboje w ubiegłym sezonie zaliczyli awans ze swoimi zespołami do III-ligi. Być może w najbliższym czasie pojawią się w notesie trenera Bosowskiego jeszcze kolejni gracze.

Znany jest już ostateczny plan przygotowań naszej drużyny. W piątek zespól udał się na badania wydolnościowe na hali Kolejarza Katowice a w sobotę rozegrał pierwsze spotkanie sparingowe z Wartą Kamieńskie Młyny.

W sparingu nasi zawodnicy spisali się dobrze i mimo kiepskiej skuteczności, ograli 1-0 występujących w częstochowskiej Klasie Okręgowej rywali.

Raport meczowy:
LGKS 38 Podlesianka – LKS Warta Kamieńskie Młyny 1-0 (0-0)

Bramka:
K.Jakubczyk

Skład: Wolan (Gniadek) – Sarzała (Niesyto), Mateja (Gębczyk), Łoboda (D.Jakubczyk), Piwczyk (Gruszczyński) – Jurowicz (Jacenik), Brehmer (Muszalik), Bubrowski (Kubacki), Sopniewski(K.Jakubczyk), Sikora (Leks) – Michalski

W sparingu z powodów rodzinnych brakowało Koźniewskiego i Rajmana oraz leczącego uraz Bartkiewicza

Plan sparingów:

 

  • 20.07 – Warta Kamieńskie Młyny (Klasa Okręgowa) 1-0
  • 24.07 – MKS Lędziny (Klasa Okręgowa)
  • 27.07 – Nadwiślan Góra (III liga)
  • 31.07 – Rozwój Katowice (II liga)
  • 03.08 – Górnik Wesoła (III liga)
  • 07.08 – Sparta Katowice (A klasa)

Pierwszy mecz mistrzowski piłkarze Podlesianki rozegrają 10 sierpnia a wyjazdowym rywalem będzie zespół Gwarka Ornontowice. IV-ligowy debiut na własnym stadionie przypadnie cztery dni później, kiedy podejmować będziemy innego beniaminka – Górnika Pszów.