Podlesianka vs Forteca Świerklany – 1:0

27 sierpnia 2013 0 przez Admin

Po dwóch remisach przyszła wreszcie pora na pierwsze 3 punkty w wykonaniu piłkarzy LGKS-u 38 Podlesianka. Nasi zawodnicy zwyciężyli 1-0 w spotkaniu na własnym stadionie z Fortecą Świerklany, dzięki czemu dali wyraźny sygnał, że również ligę wyżej potrafią zachować swój niepowtarzalny charakter i kolejny już raz zdobywają decydująca bramkę w 90 minucie gry!

Pierwsza połowa spotkania to nie wzajemne badanie sił, lecz typowa wymiana ciosów. Lepiej zaczęli goście, jednak po zdobytej przez nich bramce w górę poszła chorągiewka sędziego i odgwizdany został spalony. Kolejne minuty przyniosły okazje dla obu stron, jednak ani gracze Fortecy ani nasi zawodnicy nie potrafili ich wykorzystać. Najlepsze sytuacje dla Podlesianki mieli Szostek (poprzeczka ) i Sikora (głową obok bramki). Dwukrotnie również mogliśmy lepiej wykończyć akcje ze skrzydeł, jednak za każdym razem brakowało dokładnego ostatniego podania. Mimo groźnych kontr zawodników ze Świerklan, większość czasu gry toczyła się na ich połowie lecz do przerwy oba zespołu zeszły z wynikiem bezbramkowym.

W drugiej części gry, nasz zespół prezentował się już zdecydowanie lepiej i praktycznie cały czas mieliśmy przewagę w posiadaniu piłki a nasza obrona nie dopuszczała do żadnych groźnych sytuacji. Niestety mimo doskonałych okazji – m.in. mocny strzał Michalskiego nad bramkę i rzut wolny Bubrowskiego w poprzeczkę nie potrafiliśmy udokumentować przewagi golem.

Na 10 minut przed końcem meczu Łoboda decyduje się na samotny rajd – mija trzech zawodników i dogrywa piłkę do Szostak, który technicznym strzałem lokuje piłkę w okienku bramki gości. Niestety podobnie jak na początku spotkania, sędzia uznał, ze w momencie strzału Szostek był na pozycji spalonej.

Kiedy wydawało się, iż trzeci raz z rzędu zadowolić się będziemy musieli 1 punktem, w 90 minucie gry, prawym skrzydłem urywa się Jurowicz, zagrywa piłkę wzdłuż bramki, gdzie na raty wkłada ją do bramki Tomasz Waniek a jego gol daje naszej drużynie historyczne zwycięstwo w IV lidze!

Raport meczowy: LGKS 38 Podlesianka – Forteca Świerklany 1-0 (0-0)

Bramka: Tomasz Waniek (90’)

Skład Podlesianki: Bartkiewicz – Niesyto (46’ Waniek), Sobota, Sarzała, Koźniewski – Sikora ( 66’ Jurowicz), Brehmer, Bubrowski, Szostek ( 85’ Gruszczyński), Rajman ( 80’ Łoboda) – Michalski

Poza tym w kadrze meczowej: Majerczyk (Br), Jacenik, Grygier

Żółte kartki: Niesyto, Bubrowski, Brehmer, Gruszczyński