Igrzyska czas zacząć! Iskra na pierwszy ogień

Igrzyska czas zacząć! Iskra na pierwszy ogień

19 marca 2015 Wyłączono przez Admin2

Po 132 dniach oczekiwania startują wreszcie rozgrywki IV Ligi. Nasi zawodnicy w najbliższą sobotę – 21 marca zainaugurują rundę wiosenną wyjazdowym spotkaniem z Iskrą Pszczyna. Początek meczu o godz. 15.00 na Stadionie Miejskim w Pszczynie przy ul. Bogedaina 22

Nasi najbliżsi rywale zakończyli bieżąca rundę na 10 miejsce (18 zdobytych punktów), jednak od strefy spadkowej (barażowej) dzielą ich tylko 2 punkty, więc biorąc pod uwagę jeszcze trudniejsza sytuację naszego Zespołu, będzie to mecz o dużym ciężarze gatunkowym.

Drużyna Iskry przez okres zimowy nie dokonała wielu zmian, jednak trzeba pamiętać, iż jeszcze niedawno zespół ten w podobnym zestawieniu kadrowym zakończył sezon 2013/2014 na drugim miejscu w tabeli.

Pszczynianie pozyskali bramkarza Łukasza Misia z III-ligowej Polonii Łaziska, który w sezonie 2011/2012 występował w barwach Podlesianki. Ważnym ogniwem stanie się z pewnością 30-letni Artur Cybulski, znany z występów na drugim i trzecim froncie ligowym, ostatnio występujący w Rekordzie Bielsko Biała. Objawieniem rundy może okazać się natomiast 16-letni Michał Prusek. Syn znanego ligowca Bogdana, przebojem wdarł się do seniorskiego składu w zimowych sparingach, pokazując, że w jego przypadku niedaleko pada jabłko do jabłoni.

Nasi rywale nie wykreowali przez rundę jesienną snajpera z prawdziwego zdarzenia. Najlepszym strzelcem z 4 bramkami był Michał Chysteczko, jednak wrócił już on do macierzystego LKS-u Pruchna. Z obecnie grających – 3 gole na koncie ma 38-letni kapitan drużyny – Bartłomiej Grabczyński.

Za kartki nie wystąpi dotychczasowy podstawowy obrońca – Michał Czyż.

 

Trenerem Iskry jest Jan Furlepa, który w rundzie jesiennej sezonu 2013/2014 roku pracował w I-ligowym Energetyku ROW Rybnik. Smaczku dodaje fakt, iż w tamtym czasie asystentem trenera Furlepy był Łukasz Krupa, czyli obecny szkoleniowiec Podlesianki.

Jeżeli chodzi o nasz Zespół, to okres przygotowawczy został przepracowany bardzo solidnie. Wyniki sparingów być może nie zachwycały, jednak ilość pracy, jaką Trener Krupa musiał włożyć w budowanie składu, przełoży się z pewnością na wyniki meczów ligowych. Przypomnijmy, iż zadanie jest niełatwe, gdyż do bezpiecznej strefy brakuje nam, aż 8 punktów. Dodajmy, że strefa spadkowa w IV lidze jest zmienną, która zależeć będzie od ilości śląskich drużyn, które mogą spaść z II i III ligi. Poniżej przedstawiamy układ spadkowy na dzień dzisiejszy:

awanse spadki

 

W Podlesiance w rundzie jesiennej również brakowało snajperów wyborowych, z resztą przy średniej 0,8 gola na mecz, trudno było o strzeleckie popisy. Mimo tego doświadczony Radosław Kaczmarczyk, skompletował 5 bramek. Jakości w ataku powinno jednak przybyć, gdyż formacja ofensywa uległa dużej transformacji, nie tylko personalnej, więc worek z bramkami powinien się wreszcie rozwiązać.

Jak zwykle liczymy na obecność naszych wiernych kibiców, którzy ostatnio w Pszczynie razem z miejscowymi kibicami stworzyli świetną atmosferę. Pamiętajcie – jesteście naszym 12 zawodnikiem !!