Sparingi czas zacząć. Porażka na początek

Sparingi czas zacząć. Porażka na początek

30 stycznia 2017 Wyłączono przez Admin2

W zeszłą sobotę zawodnicy Podlesianki rozegrali po raz pierwszy w tym roku mecz sparingowy. Rywalem był wicelider IV grupy Klasy Okręgowej – Śląsk Świętochłowice.

W pierwszym test-meczu Podlesianka nie zachwyciła, jednak trzeba zaznaczyć. iż nasz zespół nie wystąpił w najmocniejszym zestawieniu, gdyż brakowało kilku  zawodników – Adama Sieniawskiego, Bartosza Witasa, Łukasza Kuta, Kamila Koniecznego czy Bartosza Gruszczyńskiego. Treningów nie podjął po przerwie zimowej Tadeusz Tyc, natomiast Mateusz Sowa, prawdopodobnie ze względów zawodowych nie będzie mógł kontynuować treningów.  Na domiar złego zaraz na początku spotkania odnowiła się kontuzja Szymona Nowaka, którego kolejny raz czekać będzie przynajmniej dwutygodniowa przerwa. 

Pierwsza cześć gry była wyrównana. Goście ze Świętochłowic szybko objęli prowadzenie, ale nasi gracze nie pozostali dłużni i szybko wyrównali. Indywidualną akcją zakończoną potężnym strzałem pod poprzeczkę popisał się zawodnik, którego personaliów na razie nie możemy na razie podać, ale jeżeli sprawę jego pozyskania uda się przeprowadzić, to z pewnością będzie to klasyczna „bomba transferowa”. Mimo kilku naprawdę dobrych sytuacji w wykonaniu naszych zawodników, m.in. strzał w słupek Kaczmarczyka, w boczną siatkę Kubackiego oraz dwie wyśmienite szanse młodego Rawickiego, to gracze Śląska po raz kolejny wyszli na prowadzenie, strzelając gola z rykoszetu, tuż przed gwizdkiem na przerwę.

Po zmianie stron, wyraźnie było widać, iż to drużyna ze Świętochłowic dysponuje zdecydowanie szerszą i mocniejsza kadrą zawodniczą. Cała druga część gry to wyraźna przewaga Śląska i nieliczne okazje naszych graczy – m.in. mocny strzał w boczną siatkę Zająca, czy niewykorzystana akcja sam na sam z bramkarzem Brehmera. Gola zdobył Marcin Nawrot i w końcówce spotkania z rzutu karnego – Adam Zając. Goście w drugiej połowie zdobyli aż 4 gole.

Oprócz wspominanego gracza, który wystąpił już w meczu ze Śląskiem, bliska finalizacji jest sprawa pozyskania skrzydłowego, występującego dotychczas na szczeblu IV-ligi. Zawodnik ten z przyczyn zawodowych nie mógł wystąpić w sparingu.

W drugiej części gry wystąpił wypożyczony na rundę jesienną do Górnika MK Katowice Gabriel Fabian oraz testowany Ukrainiec – Taras Hirchytsia.

Kolejny mecz odbędzie się w  przyszłą sobotę tj. 4 lutego o godz. 15.00 z UKS-em Szopienice (boisko w Szopienicach).

 

Raport meczowy:

sparing zimowy nr 1

28.01.2016 Boisko Hetmana Katowice

LGKS 38 Podlesianka – Śląsk Świętochłowice 3-6 (1-2)

bramki: Zawodnik 1, Nawrot, Zając – rzut karny

Skład: Wolan– Widenka, Renner, Nowak (Góralczyk), Kiełbowicz – Kubacki, Brehmer, Zawodnik 1, Rawicki, Kubacki – Kaczmarczyk

oraz w II połowie: Fojcik, Fabian, Stompor, Hirchytsia, Góralczyk, Nawrot