Sparing: UKS Szopienice-Podlesianka 3-4

Sparing: UKS Szopienice-Podlesianka 3-4

6 lutego 2017 Wyłączono przez Admin2

W drugim zimowym sparingu nasz zespół rozegrał spotkanie z wiceliderem katowickiej Klasy A – UKS-em Szopienice.

Po raz kolejny, nie oszczędzają nas wypadki losowe czy choroby, przez co trener Daniel Kaczor desygnował do gry dość eksperymentalną linię obrony, w której znaleźli się dotychczasowi gracze ofensywni – Marcin Nawrot i Bartosz Witas.

W meczu z UKS-em brakowało tym razem Adama Sieniawskiego, Marcina Widenki i Szymona Nowaka, czyli trzech podstawowych graczy bloku defensywnego.  

Póki co z zespołem MKS-u Lędziny trenuje Łukasz Kut, a jego przyszłość powinna wyjaśnić się w nadchodzących dniach.

Mimo ubytków, pierwsza część gry w wykonaniu Podlesianki wyglądała nieźle, a różnica jednej klasy rozgrywkowej na korzyść naszej ekipy, była wyraźnie zauważalna.

Szybko, bo już w 2 minucie gry, objęliśmy prowadzenie – ładną otwierającą piłką popisał się Rawicki, a Kaczmarczyk na raty – dobijając dwukrotnie swój własny strzał, zdobywa gola.  Sytuacje mnożyły się pod bramką Szopienic, jednak skuteczność nie była tym razem naszą mocna stroną. Nasi rywale dwukrotnie groźnie zaatakowali, ale w każdej z sytuacji Wolan był na posterunku.

Drugi gol to kopia pierwszego – Rawicki wypuszcza Kaczmarczyka, a ten ze stoickim spokojem strzela na 2-0.

Ostatnia bramka w pierwszej połowie pada po ładnej kombinacyjnej akcji Kaczmarczyka z Kubackim, w której pierwszy z nich wykłada piłkę do naszego nowego zawodnika – Kamila Szostka, który płaskim strzałem z roku „szesnastki” zdobywa gola.

Po zmamione stron w składzie znalazła się spora liczba podleskiej młodzieży, co siłą rzeczy wpłynęło na zdecydowanie słabszą drugą część gry. Młodzi zawodnicy muszą się jednak ogrywać, a wyniki w meczach sparingowych nie są w końcu rzeczą pierwszorzędną.

Na początku drugiej połowy goście strzelają gola. Po faulu w polu karnym Witasa, sędzia dyktuje rzut karny. Fojcik broni „jedenastkę”, ale wobec dobitki jest bezradny i Szopienice uzyskują pierwszego gola.

W kolejnych minutach na dwie bramki gospodarzy odpowiedzieliśmy trafieniem Zająca z rzutu wolnego i mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 4-3 dla Podlesianki.

 

Raport meczowy:

sparing zimowy nr 2

04.02.2016 Boisko MOSiR Szopienice

UKS Szopienice – LGKS 38 Podlesianka 3-4 (0-3)

bramki: Kaczmarczyk(2), Szostek, Zając

Skład: Wolan– Witas, Renner, Nawrot, Kiełbowicz – Szostek, Brehmer, Rawicki, Kubacki, Zając – Kaczmarczyk

oraz w II połowie: Fojcik, Fabian, Stompor, Hirchytsia, Góralczyk, Hofman, Konieczny

 

foto: Agata Dworczak, www.sport-slaski.eu