Sparing: Podlesianka – MKS Siemianowiczanka 1-5

Sparing: Podlesianka – MKS Siemianowiczanka 1-5

18 lutego 2017 Wyłączono przez Admin2

Po serii niezłych test-meczów przyszło zawodnikom Podlesianki przyjąć srogą lekcję, a w rolę nauczycieli wcielili się gracze Siemianowiczanki. Mimo, iż tym razem kadra naszego zespołu podzielona została na dwa zespoły (drugi rozegra sparing we wtorek z Victorią Katowice), to z pewnosćią ci którzy wybiegli na dzisiejszy sparing mocno zawiedli i całe szczęście, iż do inaguracji ligowej pozostało jeszcze sporo czasu na wyeliminowanie prostych błędów, które mnożyły się podczas sparingu.

Już do przerwy MKS trzykrotnie wykorzystał indywidualne błędy naszych zawodników i ze 100% skutecznością prowadził 3-0. My również mieliśmy kilka niezłych okazaji, ale nawet te najlepsze sytuacji nie znajdowały drogi do bramki. 

Po zmianie stron układ sił nie uległ zmianie i popularna „Ciaciana” dołożyła jeszcze dwa gole, no co odpowiedzieliśmy jedynie golem z rzutu karnego Dariusza Kubackiego.

Tak jak wspominaliśmy wyżej, część zawodników, która otrzymała wolne w sparingu, zagra w najbliższy wtorek z Victorią Katowice, natomiast za tydzień rozegramy bardzo ciekawy mecz z naszym ligowym rywalem – Pogonią Imielin. Miejmy nadzieję, iż w tym spotkaniu trener Daniel Kaczor wreszcie będzie mieć pozytywny ból głowy z zestawieniem wyjścowej jedenastki, gdyż coraz bliżej powrotu do treningów są Szymon Nowak i Adam Sieniawski. Z pewnosćią też drobny uraz za sobą będzie już mieć Radosław Kaczmarczyk, bez którego nasza ofensywa traci zdecydowaną większość atutów.

Cieszy dobra postawa nowopozyskanego Kamila Szostka, który z pewnością ma szansę stać się bardzo wartościowym wzmocnieniem naszego zespołu. Również pozytywną informacją jest fakt, iż zawodnik z bardzo mocnym cv, o którego grę w naszych barwach walczyliśmy, ostatecznie zdecydował się występować u nas na wiosnę, a do załatwienia pozostają jedynie kwestie formalne z jego poprzednim klubem. Miejmy nadzieję, iż niebawem będziemy mogli wreszcie podać oficjalną informację nt. personaliów nowego rozgrywającego. 

 

Raport meczowy:

sparing zimowy nr 5

09.02.2016 Boisko MOSiR Szopienice

LGKS 38 Podlesianka – MKS Siemianowiczanka 1-5 (0-3)

bramka: Kubacki-karny

Skład: Wolan – Witas, Renner, Nawrot, Kiełbowicz (46′ Widenka) – Szostek (46′ Rawicki), Brehmer, Zawodnik, Kubacki, Zając – Stompor

zawodnicy niegrający: Fojcik, Hofman, Fabian, Góralczyk, Kaczmarczyk, Nowak, Sieniawski, Hirchytsia, Konieczny