Sparing: Podlesianka – Goczałkowice 4-0

Sparing: Podlesianka – Goczałkowice 4-0

22 lipca 2017 Wyłączono przez Admin2

W drugim letnim sparingu nasz zespół zmierzył się z beniaminkiem IV-ligi – LKS-em Goczałkowice-Zdrój. Popularne Goczały to zeszłosezonowy hegemon naszej Ligi Okręgowej, którą z 75 punktami bez problemu wygrał. 

Tak jak wygranym 2-1 sparingu z Przemszą Siewierz – trener Daniel Kaczor desygnował do gry dwa równorzędne składy na obie połowy. Pierwsza część gry w naszym wykonaniu była bardziej defensywna, a oba zespoły nie stworzyły sobie zbyt wielu klarowych sytuacji do strzelenia gola. Goście mieli jedną dobrą okazję, jednak przelobowanego Wolana wyręczył Renner, wybijając głową piłkę zmierzajacą do bramki. Dużą chęć do gry przejawiał Dawid Colik i to on strzelił jedyną bramkę pierwszej połowy. Najpierw sam odebrał piłkę jednemu z obrońców, po czym”poczęstował” soczystym strzałem z 25 metrów bramkarza Goczałów, któremu piłka przełamała ręce i wpadła do bramki! 

Po zmianie stron siła ofensywna naszego zespołu była już na tyle duża, że zupełnie zdominowalismy spotkanie, raz po raz atakując bramkę niebiesko-białych. Pierwszego gola zdobył Adam Zając, dobijając strzał Rosińskiego, chwilę potem Marcin Rosiński huknął nie do obrony z lewej strony pola karnego, a trzecią bramkę ładnie wypracował Witas, który wystawił idealną piłkę Zającowi, który dopełnił formalności i ustalił wynik meczu na 4-0!

Warto wspomnieć o okazjach nowopozyskanego Wojciecha Króla, który dwukrotnie wychodził sam na sam z bramkarzem gości, oraz nieuznanej bramce Kiełbowicza, przy której sędzia odgwizdał spalonego. 

Nasi rywala również kilka razy rozgroźili w drugiej części gry naszej bramce, ale w paru momentach świetnie interweniował Wolan, a raz mieliśmy szczęście, gdyż piłka odbiła się od poprzeczki i wróciła w pole gry. 

W dzisiejszym meczu z przyczyn zawodowych i rodzinnych brakowało: Adama Sieniawskiego, Kamila Szostka, Mateusza Góralczyka oraz Radosława Kaczmarczyka. Bartłomiej Hofman i Kamil Stompor sprawdzani są natomiast przez A-klasowy Górnik MK Katowice. 

Kolejny test-mecz już we wtorek, kiedy podejmować będziemy o godz. 18.00 na własnym stadionie – wpomnianego wyżej – Górnika MK Katowice. Z pewnością będzie to ciekawy pojedynek, gdyż mecze między Podlesie a Kostuchną zawsze wzbudzały emocje, choć tym razem liczymy, iż tylko pozytywne dla obu zespołów! 

 

Protokół meczowy:
Sparing letni nr 2
środa, 22 lipca, godz. 11.00, Stadion Podlesianki, Sołtysa 25, Katowice

LGKS 38 Podlesianka – LKS Goczałkowice-Zdrój 4-0 (1-0)

bramki: Colik (29min), Zając (56, 75min.), Rosiński (65min.)

Skład Podlesianki: Wolan – Fabian (46. Ruszkowski), Renner, Nawrot (46. Kiełbowicz), Widenka – Król, Brehmer (46. Nowak), Colik (46. Rosiński), Rawicki (46. Kubacki), Drzymała (46. Zając) – Witas. 

 

foto: Slaskisport.tv/Agata Dworczak, Kamil Drzeniek