Podsumowanie okienka transferowego i kadra na jesień

Podsumowanie okienka transferowego i kadra na jesień

7 sierpnia 2017 Wyłączono przez Admin2

Okres przygotowawczy, a co za tym idzie ruch transferowy związany z zawodnikami zmierza powoli ku końcowi. Nasz zespół nie był tego lata aktywny na rynku transferowym, jednak przyczyną tego nie był brak możliwości pozyskania zawodników, a fakt, że najwyższy priorytet miało utrzymanie składu z zeszłego sezonu, który zakończyliśmy naprawdę mocnym i optymistycznym akcentem.  Ba, możemy nawet powiedzieć, że pierwszy raz od wielu lat, to my mogliśmy rozdawać karty w rozmowach transferowych, a podczas letniego okresu przygotowawczego dostaliśmy wiele ciekawych ofert, które dotyczyło chęci zasilenia nas zawodnikami z doświadczeniem III i IV ligowym.

Ostatecznie dokonaliśmy tylko dwóch transferów przychodzących, jednak słowo tylko, jest raczej w tym wypadku niewłaściwe. Transfer Wojciecha Król – byłego młodzieżowego reprezentanta Polski, to ruch nad wyraz logiczny i wskazujący, iż priorytet mają zawodnicy niewypaleni i głodni sukcesu. Za takiego z pewnością można uznać popularnego Królika, który mimo niespełna 23-lat ma już ponad 117 występów na szczeblu III, II i I ligi. 

Oczywiście utrzymanie części zawodników wymagało kilku zabiegów organizacyjnych, i tak Dawid Colik i Marcin Rosiński po okresie wypożyczeń z Rozwoju Katowice i Gwarka Tarnowskie Góry zostali definitywnie graczami Podlesianki. Podobnie jak młodzi  – Szymon Nowak (MK Katowice) oraz Krzysztof Ruszkowski (Rozwój Katowice) . Natomiast wypożyczenie Mateusza Drzymały zostało przedłużone przez Rozwój Katowice na kolejny sezon. Załatwiony już jest także transfer definitywny Mateusza Góralczyka z GKS-u Katowice.     

Ostatni ruch był wymuszony, gdyż z przyczyn zawodowych straciliśmy Artura Fojcika, który przez zeszła rundę był dublerem Piotra Wolna w bramce. Dobre i pozytywnej konkurencji ma przysporzyć Wolusiowi  – Wojciech Węglarz – młody golkiper wypożyczony z Rozwoju Katowice. Zawodnikowi temu z pewnością posłuży zmiana klimatu, a rozegrane sparingi pokazały, iż w razie problemów może on zastąpić w bramce naszego doświadczonego bramkarza. Oprócz tego nauki o bardziej doświadczonych kolegów pobierać będzie Rafał Starczewski, który dotychczas bronił w rozgrywkach juniorskich rocznika 2002.

Sportowy awans z zespołów młodzieżowych zaliczył również zawodnik z pola – Dawid Pasieka, który w zeszłych latach należał do wyróżniających się zawodników młodego pokolenia w Podlesiance. W jego przypadku – z racji wieku – ewentualny debiut może przypaść dopiero w rundzie rewanżowej.

Tak jak wspominaliśmy na wstępie – najważniejszym celem było utrzymanie tzw. kręgosłupa zespołu, który według nas, gwarantuje w nadchodzących rozgrywkach walkę o najwyższe cele.

Po stronie ubytków nie możemy zapisać nikogo, choć dwójkę zawodników zdecydowaliśmy się wypożyczyć na tzw ogranie do zespołu Górnika MK Katowice. Kamil Stompor i Bartłomiej Hofman, bo o nich mowa, z pewnością jeszcze bardzo się przydadzą naszemu klubowi, jednak póki co w poszukiwaniu większej liczby minut na boisku – przenieśli się na najbliższe pół roku do sąsiada zza miedzy.

 

KADRA PODLESIANKI – RUNDA JESIENNA 2017/2018

BRAMKARZE:

 1. Piotr Wolan
 2. Wojciech Węglarz
 3. Rafał Starczewski

OBROŃCY:

 1. Krzysztof Renner
 2. Marcin Nawrot
 3. Bartosz Witas
 4. Marcin Widenka
 5. Adam Sieniawski
 6. Wojciech Król
 7. Rafał Kiełbowicz
 8. Mateusz Góralczyk 
 9. Gabriel Fabian
 10. Krzysztof Ruszkowski

POMOCNICY i NAPASTNICY

 1. Dawid Brehmer
 2. Szymon Nowak
 3. Mateusz Rawicki
 4. Dawid Colik
 5. Marcin Rosiński
 6. Adam Zając
 7. Kamil Szostek
 8. Dariusz Kubacki
 9. Dawid Pasieka
 10. Radosław Kaczmarczyk
 11. Mateusz Drzymała

PRZYCHODZĄ: Wojciech Król  (Rozwój Katowice), Wojciech Węglarz (Rozwój Katowice), Dawid Pasieka (zespół juniorski), Rafał Starczewski (zespół juniorski)

ODCHODZĄ: Kamil Stompor (MK Katowice), Bartłomiej Hofman (MK Katowice), Artur Fojcik (nie wznowił treningów)

 

SZTAB SZKOLENIOWY:

Pierwszy Trener: Daniel Kaczor

Kierownik Zespołu: Tomasz Brożek

Fizjoterapeuta: Karol Szramowski

Koordynator: Dawid Brehmer