Sparing: Podlesianka – MKS Lędziny 1-1

Sparing: Podlesianka – MKS Lędziny 1-1

10 marca 2018 Wyłączono przez Admin2

Ostatnim akordem okresu przygotowawczego był sparing z IV-ligowym MKS-em Lędziny. Mecz, mimo ładnej i wiosennej pogody rozgrywany był na boisku ze sztuczną nawierzchnią na katowickim Hetmanie, a to dlatego, że za tydzień czeka nas ligowy pojedynek ze Spartą Katowice, która swoje mecze ligowe rozgrywa właśnie na bardzo nielubianym przez zawodników „syntetyku”. 

Trener Daniel Kaczor wreszcie miał do dyspozycji zdocydowaną większość zawodników szerokiej kadry i mógł sprawdzić kilka wariantów taktycznych na inaugurację ligi.

Mecz nie należał do porywajacych widowisk. U zawodników obu zespołów widoczny był przesyt okresem przygotowawczym, co przekładało się na sporą liczbę drobnych błędów i mało płynną grę.

Pierwsza część gry nie obfitowała w okazje bramkowe i zakończyła się bezbramkowym remisem. Blisko gola było po rzucie rożnym Adama Zająca, jednak piłka „zatańczyła” na linii brakowej i wyszła w pole. 

Po zmianie stron oba zespoły trochę bardziej się otworzyły, co przełożyło się na większą aktywność linii ofensywnych. Z naszej strony świetne okazje mieli Dawid Colik i Mateusza Drzymała. Goście zdobyli gola jako pierwsi, wykorzystując dobitkę po świetnej interwencji Wolana, natomiast bramkę wyrównującą zdobył Krzysztof Renner, który wykorzystał rzut karny po faulu na Kaczmarczyku. Warto dodać, że kluczowe podanie w tej sytuacji wykonał Marcin Rosiński, który wreszcie po długim okresie rehabilitacji wrerszcie zameldował się na boisku.  

Przed naszym zespołem ostatni tydzień na doszlifowanie strategii na inaugurację ligi i złapanie większej dynamiki, nad którą zespół będzie pracować na najbliższych treningach. 

W kolejnych artykułach podsumujemy okres przygotowawczy, ruch transferowy oraz przedstawimy szeroką kadrę na rundę wiosenną 2017/2018. 


Sparing zimowy nr 8

17.02.2018r, ul. Siwka 6,  Katowice

LGKS 38 Podlesianka – MKS Lędziny 1-1 (0-0)

bramki: Renner-k.

Skład Podlesianki: Wolan – Maślanka (Kiełbowicz), Nawrot, Renner – Zając (Kubacki), Brehmer, Nowak (Widenka), Colik, Drzymała (Rosiński) – Kaczmarczyk

Rezerwa: Węglarz, Sieniawski, Rawicki 

 

foto: Slaskisport.tv/Agata Dworczak