Zgodnie z planem! Grunwald Ruda Śląska – Podlesianka 0-6

Zgodnie z planem! Grunwald Ruda Śląska – Podlesianka 0-6

14 kwietnia 2018 Wyłączono przez Admin2

W 20 kolejce ligowej graliśmy wyjazdowy mecz z Grunwaldem Ruda Śląska. Był to mecz z gatunku takich, które trzeba było szybko rozstrzygnąć na swoją korzyść, gdyż rywal od dłużego czasu okupuje ostatnie miejsce w tabeli.

Do meczu nie przystępowaliśmy w optymalnym zestawieniu, ale dzięki temu udało się „wyczyścić” z kartek naszych głównych rozgrywających – Colika i Rosińskiego, a więcej czasu na rekonwalescencje otrzymali Renner i Witas.

Pojedynek, tak jak przewidywaliśmy, był widowiskiem jednostronnym, a bardzo młody zespół Grunwaldu nie potrafił w żaden sposób przeciwstawić się naszemu zespołowi.

Pierwsza bramka pada już w 2 minucie gry, a zdobywa ją bezpośrednio z rzutu rożnego Adam Zając. Co ciekawe dla „Kicka” jest to już trzecia taka bramka w barwach Podlesianki.

Kolejny gol pada w 18 minucie gry. Prostopadłą piłkę zagrywa Zając, między obrońców wpada Radosław Kaczmarczyk i pewnym strzałem nie daje szans Lamlihowi.

Ostatnia bramka w pierwszej części gry pada również po akcji Zająca, który wykłada piłkę do Dariusza Kubackiego, a ten nie ma problemów z ulokowaniem jej do bramki rywali.

Po zmianie stron, na boisko weszli młodzi – Adam Sieniawski i bramkarz Wojciech Węglarz, a kilkanaście minut później najmłodszy z ich – Dawid Pasieka.

Kolejne bramki były kwestią czasu, lecz oczywiście nie udało nam się wykorzystać wszystkich dogodnych okazji.

Gol na 4-0 poda w 66 minucie. Z boku pola karnego zagrywa Pasieka, a Adam Zając mocnym płaskim strzałem pewnie pokonuje bramkarza.

Niecałe 10 minut później Zając kompletuje hattricka, wykorzystując zagranie po świetnej akcji Kaczmarczyka.

Ostatni gol pada w 81 minucie. Dogrywa Zając (dokładając do trzech goli, trzecią asystę), a precyzyjnym strzałem przy słupku popisuje się pełniący w tym meczu rolę kapitana – Radosław Kaczmarczyk.

Dzięki temu zwycięstwu i porażce Pogoni Imielin w meczu z AKS-em Mikołów, wskakujemy na pozycję lidera, jednak w żadnym wypadku nie robimy z tego faktu sensacji. Przed nami arcytrudny okres – najpierw pojedynek domowy z AKS-em Mikołów, a tydzień później wyjazd na Unię Kosztowy. Oj będzie się działo! Już teraz serdecznie zapraszamy wszytskich naszych kibiców! 


Protokół meczowy:

20. kolejka Klasy Okręgowej gr I 
środa, 11 kwietnia, godz. 17.00, Stadion Grunwaldu, ul. Kłodnicka 54, Ruda Śląska

GKS Grunwald Ruda Śląska – LGKS 38 Podlesianka 0-6 (0-3)

0:1 Zając, 2 minuta (bezpośrednio z rzutu rożnego)

0:2 Kaczmarczyk, 18 minuta (asysta Zając)

0:3 Kubacki, 31 minuta (asysta Zając)

0:4 Zając, 66 minuta (asysta Pasieka)

0:5 Zając, 75 minuta (asysta Kaczmarczyk)

0:6 Kaczmarczyk, 81 minuta (asysta Zając)

 

Sędziował: Maciej Węgrzyk (Rybnik)

GRUNWALD: Lamlih – Kowalcze, Oswald (17. Kozłowski), Ochmielarski, Wojtaczka – Bartoszek, Spalony, Ochnio, Babisz (c), Majchrzyk – Ogłoza. Trener Teodor WAWOCZNY

Rezerwa: Kurpas, Buedzik

PODLESIANKA: Wolan (46. Węglarz) – Widenka, Maślanka, Nawrot (46. Sieniawski), Kiełbowicz –  Kubacki (55. Pasieka),  Nowak, Rawicki, Kaczmarczyk (c), Zając – Drzymała. Trener Daniel KACZOR.

Rezerwa: Renner, Witas

 

foto:Slaskisport.tv/Agata Dworczak