Sparing: Orzeł Babienica/Psary – Podlesianka 1-3

Sparing: Orzeł Babienica/Psary – Podlesianka 1-3

5 sierpnia 2018 Wyłączono przez Admin2

Ostatni sparingowy wyjazd przed inauguracją ligi przypadł na dosyć egzotyczny dla nas rejon, a konkretnie na podczęstochowską ekipę Orła Babienica/Psary. Nasz zespół miał okazję nie tylko wprowadzić ostatnie szlify przed rozpoczęciem sezonu ligowego, ale również fajnie się zintegrować dłuższym wyjazdem, który zakończył się tradycyjnym poczestunkiem w zaprzyjaźnionej Restauracji „Stodoła” na Podlesiu. 

Wracajac do samego spotkania, to zespół Podlesianki, mimo dosyć trudnych warunków do gry, był stroną dominujacą. Graliśmy z pomysłem, pokazując, iż w drużynie ponownie gotowe są automatyzmy, które tak dobrze funkcjonowały w poprzednim sezonie. 

Zespół pojechał na spotkanie w 18 osobowym składzie, a z różnych powodów brakowało tym razem Marcina Rosińskiego, Krzysztofa Ruszkowskiego, Pawła Świętka, Rafała Starczewskiego, Adama Sieniawskiego, Mateusza Drzymały i Michała Pogrzeby. 

Jako pierwsi w meczu strzelili bramkę zawodnicy Podlesianki, kiedy Dawid Colik „podcinką” w sytuacji sam na sam pokonał bramkarza Orła. Gospodarze wyrównali po kilkunastu minutach, ale ostatnie słowo w pierwszej części gry należało do naszej drużyny, która ponownie wyszła na prowadzenie po bramce niezawodnego Radosława Kaczmarczyka, który wykończył bez skrupułów kombinacyjną akcję zespołową w polu karnym gospodarzy. 

Po zmianie stron dorzuciliśmy jeszcze jednego gola, którego autorem był Dariusz Kubacki, który potężnie uderzył zza pola karnego. 

Przed nami jeszcze tylko tydzień na dopracowanie schematów i taktyki na inaugurację ligi. Jesteśmy dobrej myśli bo zespół dobrze przepracował okres przygotowawczy, a plan sparingowy został wykonany w 100%. 

Za tydzień rozpoczniemy rozgrywki ligowe meczem na popularnej „Kocinie”, czyli Górniku 09 Mysłowice. Już teraz serdecznie zapraszamy naszych kibiców i fanów na ten wyjazd!


Sparing letni nr 6

04.08.2018 –Babienica/Psary, ul. Szkolna 2

Orzeł Babienica/Psary – LGKS 38 Podlesianka 1-3 (1-2)

bramki: Colik, Kaczmarczyk, Kubacki

Skład: Wolan – Żemła, Renner, Nawrot, Witas – Kubacki, Brehmer, Nowak, Colik, Nowotnik – Kaczmarczyk

oraz w drugiej połowie: Wróbel, Widenka, Zając, Fabian, Kiełbowicz, Drzewiecki, Góralczyk

 

foto: Slaskisport.tv/Agata Dworczak