Sparing: Podlesianka – Unia Kosztowy 2-1

Sparing: Podlesianka – Unia Kosztowy 2-1

20 lutego 2019 Wyłączono przez Admin2

Jesteśmy w połowie intensywnego tygodnia sparingowego. W szóstym meczu testowym tej zimy rywalizowaliśmy z IV-ligowym zespołem Unii Kosztowy. Nasz zespół kolejny raz miał okazję sprawdzić się na tle bardzo mocnego rywala i jak pokazało samo spotkanie stanął na wysokosci zadania. 

Zespół prowadzony przez Trenera Sebastiana Idczaka postawił poprzeczkę bardzo wysoko, zwłaszcza w ofensywie, gdzie próbował rozrywac naszą linię obronną kreatywny tercet Małkowski-Wolny-Kowalski. Choć pracy w defensywie było sporo, a i nasz bramkarz kilkukrotnie pokazał klasę, my również sprawialiśmy ogromne problemy linii defensywnej Unii i niezłych okazji podobramkowych stworzyliśmy więcej.

W pierwszej części gry jako pierwsi strzelamy gola, którego strzałem z pola karnego zdobywa Marcin Rosiński. Goście wyrównują, właściwie po najmniej spodziewanej akcji, kiedy jeden z zawodników Unii oddaje mocny niesygnalizowany strzał z 25 metra. Mamy jeszcze kilka doskonałych szans na bramkę m.in. Zająca, dwukrotnie Rosińskiego, Nowtotnika i Brehmera. 

Po przerwie mecz w dalszym ciągu był bardzo szybki, a akcje zmieniały się jak w kalejdoskopie. Zwycięzką bramkę zdobywa Marcin Rosiński, efektownie finalizując indywidualną akcję. Okazje do podwyższenia były, ale ostatecznie wynik nie uległ juz zmianie i mecz kończy się naszym zwycięstwem 2-1. 

W meczu nie mogli uczestniczyć wszyscy zawodnicy naszej kadry. Z różnych powodów brakowało tym razem Radosława Kaczmarczyka, Szymona Nowaka, Bartosza Witasa, Rafała Kiełbowicza, i Kacpra Drzewieckiego. Młodzi Mateusz Mueller i Rafał Starczewski zamiast sparngu, zaliczą natomiast jutrzejszy trening uzupełniajacy w drużynie rezerw. Oczywiscie w dalszym ciągu niedostępna jest dwójka bramkarzy – Piotr Wolan i Paweł Świętek, ale to jest, jak wiadomo, jeszcze kwestia długoterminowa. 

Zespół ma do przetrenowania jeszcze jedną jednostkę treningową w piątek, a w sobotę rozegra kolejny sparing. Tym razem rywalizowac będziemy z Jednoscią 32 Przyszowice. Poczatek meczu o godz. 14.00 na boisku przy ul. Boya-Żeleńskiego 96c w Katowicach – Kostuchnie. W następnych tygodniach mecze rozgrywać będziemy już tylko w soboty. 


Sparing zimowy nr 6

16.02.2019r, OS Hetman, ul. Siwka 6, Katowice

LGKS 38 Podesianka – Unia Kosztowy 2-1 (1-1)

bramki: Rosiński (2)

Skład: Bramkarz, Pogrzeba, Nawrot, Renner, Widenka, Nowotnik, Brehmer, Colik, Rosiński, Zając, Kubacki

oraz w drugiej połowie: Żemła, Fornalski, Sieniawski, Korek (nie wszedł)

 

foto: Slaskisport.tv/Agata Dworczak