Sparta Katowice – Podlesianka 1-4

Sparta Katowice – Podlesianka 1-4

16 czerwca 2019 Wyłączono przez Admin2

Ostatnia kolejka ligowa to wyjazdowy mecz z zespołem Sparty Katowice. Zawodnicy naszej drużyny, mimo iż mecz nie miał już wpływu na kształt tabeli, podeszli do spotkania bardzo poważnie. Dodajmy, iż nie była to sprawa łatwa pod względem psychologicznym, a sytuacje dodatkowo skomplikowała sytuacja kadrowa. Za kartki pauzował jeden z liderów środka pola Dawid Colik, natomiast na własne życzenie, na mocnych środkach przeciwbólowych, wystąpili (od początku i w trakcie meczu) – Adam Zając, Marcin Widenka, Bartosz Nowotnik i Marcin Nawrot.  O ile zwodnicy nie odpuścili, to nasz zespół po raz pierwszy w tym sezonie zagrał bez wsparcia kibiców, których na meczu, nie licząc rodzin i bliskich naszych zawodników, zjawiło się czterech.

Mecz rozpoczynamy bardzo dobrze, bo już w 3 minucie na prawym skrzydle Kubacki wymienia „klepkę” z Zającem i ładnym technicznym półlobem uderza na bramkę Podemskiego. Piłka odbija się od dwóch słupków i wpada do siatki, dzięki czemu wychodzimy na prowadzenie!

W 28 minucie podwyższamy prowadzenie. Z lewej strony dośrodkowuje Kaczmarczyk, a Kubacki wbiega w pole karne i strzałem z powietrza zdobywa swojego drugiego gola

Sytuacji do podwyższenia było jeszcze kilka (najlepsze okazje mieli Rosiński i Kubacki), ale na przerwę schodzimy z wynikiem 2-0.

W 61 minucie gospodarze strzelają gola kontaktowego. Dośrodkowuje z prawej strony Todorski, a głową wbija piłkę do bramki K.Michalski.

W 80 minucie zamykamy spotkanie. Trójkowa akcja Kaczmarczyk-Nowotnik-Kubacki, kończy się ładnym strzałem w krótki słupek tego ostatniego i prowadzimy już 3-1! Pierwszy hattrick Dariusz Kubackiego w barwach Podlesianki!

Pięć minut później ustalamy wynik meczu na 4-1! Kaczmarczyk wykłada wzdłuż bramki piłkę do Rosińskiego, który strzela swojego 29 gola w tym sezonie i zostaje Królem Strzelców całych rozgrywek! Dodajmy, że była to trzecia asysta w tym meczu popularnego „Kacziego”, który w całym sezonie skompletował ich aż 25!

Sezon kończymy na drugiej pozycji z dorobkiem 75 punktów, co jest wyrównaniem rekordu klubowego z zeszłego sezonu. Cel nadrzędny nie został osiągnięty, ale szczególnie z rundy rewanżowej należy być zadowolonym. Na 15 rozegranych spotkań wygraliśmy 14, w tym wszystkie spotkania z czołówką ligi, łącznie z tryumfatorem całych rozgrywek (3-0 z AKS Mikołów). Z każdym z 15 rywalizujacych z nami zespołów mamy korzystniejszy bilans dwumeczu w całym sezonie. 

Liga zaczyna się w sierpniu. Ale będą spore zmiany. Zdecydowana większość nowych zespołów, co wiąze się z reorganizacją Klasy Okręgowej. Będzie na pewno ciekawiej!


Protokół meczowy:

30 kolejka Klasy Okręgowej gr I

Sobota, 15 czerwca, godz. 17.00, ul. Afreda 1, Katowice

BKS Sparta Katowice– LGKS 38 Podlesianka 1-4 (0-2)

0:1 Kubacki, 3 minuta (asysta Zając)

0:2 Kubacki, 15 minuta (asysta Kaczmarczyk)

1:2 Michalski, 61 minuta 

1:3 Kubacki, 80 minuta (asysta Kaczmarczyk)

1:4 Rosiński, 85 minuta (asysta Kaczmarczyk)

Sędziował: Marcin Bielawski (Katowice)

SPARTA: Podemski, Fik, Sarzała (c), Łoboda, Tajnert (46. Stolarczyk), T.Botsch, Todorski, Wawrzyńczok, Jarosz, Chłądzyński (55. Wlaź), K.Michalski. Trener Rafał LIS

Rezerwa: Ł.Botsch, Jężak, Czepułkowski

PODLESIANKA: Tomanek – Żemła, Widenka, Renner, Witas (60. Nawrot) – Kubacki (87. Sieniawski), Brehmer (c), Nowak, Rosiński , Zając (76. Nowotnik) – Kaczmarczyk (86. Kiełbowicz). Trener Damian OSTROWSKI

Rezerwa: Urbacz, Fornalski, Drzewiecki, 

Żółte kartki: Jarosz, Ł.Botsch, Michalski

 

foto: Slaskisport.tv/Agata Dworczak