Bartłomiej Kędzierski w Podlesiance!

Bartłomiej Kędzierski w Podlesiance!

26 maja 2020 Wyłączono przez Admin2

Jest nam niezmiernie miło przedstawić zawodnika, który wzmocni nasz zespół przed nowym sezonem! Jest to 28-letni skrzydłowy Bartłomiej Kędzierski!

Nasz nowy zawodnik jest wychowankiem Victorii Jaworzno, ale szybko trafiło do GKS-u Katowice, w barwach którego za trenerskich rządów późniejszego selekcjonera Kadry Polski – Adama Nawałki – wystąpił dwukrotnie na zapleczu Ekstraklasy. W I Lidze zagrał dwukrotnie, rywalizując w meczach ze Zniczem Pruszków i Pogonią Szczecin.

Gracz ten występował również w III lidze w barwach Janiny Libiąż i LZS-u Leśnica, oraz w IV lidze w zespołach Górnika Piaski , Unii Ząbkowice oraz rezerw katowickiego GKS-u.

 

W roku 2015 trafił do Victorii Jaworzno i od tego momentu śrubuje niesamowite wyniki jeśli chodzi o statystyki bramkowe. W barwach klubu z Jaworzna strzelił 61 goli w 47 występach, natomiast w sezonie 2017/2018 przechodzi do zespołu Niwy Brudzowice, gdzie dokłada 73 gole w 60 występach.

W minionej rundzie strzelił gola naszej Podlesiance, a w całej rundzie jesiennej trafiał 17 razy, co było drugim wynikiem w naszej lidze. Łącznie w seniorskiej karierze zdobył aż 155 goli!

Swojego czasu o zawodniku tym było bardzo głośno. Nie tylko zadebiutował w I lidze w wieku 17 lat, ale również otarł się o Kadrę Polski U-18 prowadzoną przez Michała Globisza. Wyczynów tych dokonał będą na starcie w teoretycznie gorszej pozycji niż setki jego kolegów z boiska, gdyż od urodzenia radzić sobie musi bez przedramienia. Można sobie wyobrazić ile pracy musiał wykonać, by nie tylko dorównać swoim rywalom, ale większości przypadków po prostu ich prześcignąć. Nasi kibice mogli oglądać Bartka w meczu na Sołtysiej (2-1 z Niwami Brudzowice) i na pewno zapamiętali jego fantastyczne rajdy ze skrzydła i kapitalną bramkę <link>.

Dla zainteresowanych początkami kariery naszego skrzydłowego polecamy materiał TVN-u z 2010 roku: https://tvn24.pl/programy/zapieprza-jak-kazdy-z-nas-ra1591-3594947

Transfer Bartłomieja Kędzierskiego to ruch, który drastycznie zwiększy naszą siłę rażenia. Popularny „Kędzier” dołącza do takich golleadorów jak Radosław Kaczmarczyk czy Marcin Rosiński, co może dać mieszankę wybuchową zdolną rozsadzić każda obronę naszych rywali.

My już teraz zacieramy ręce życząc naszemu nowemu skrzydłowego dużo zdrowia i znaczącego podreperowania statystyki bramkowych w barwach Podlesianki! Póki co trzykrotnie notował on awanse w barwach innych klubów, więc i ta statystyka mogłaby ulec poprawie!

foto: Slaskisport.tv, Victoria Jaworzno, Onet, Fakt, internet