Raport po pierwszym tygodniu treningów

Raport po pierwszym tygodniu treningów

24 stycznia 2021 Wyłączono przez Admin2

Pierwszy mikrocykl zimowego okresu przygotowawczego już za nami. Frekwecnja na zajęciach była wręcz wzorowa, a Trener Damian Ostrowski miał praktycznie większośc swoich zawodników do dyspozycji. Jedyni, którzy mieli przedłużone urlopy to Dawid Colik i Marcin Nawrot, jednak i ta dwójka niebawem dołaczy do reszty trenujacych. W związku z tym, iż pierwszy tydzień był wprowadzeniem do poważniejszych obciążeń, odbyły się tylko trzy jednostki i brak było meczu springowego.

Kolejne 3 tygodnie to klasyczny okres uderzeniowym, czyli już 4 treningi w tygodniu, plus sobotni sparing. Mając na uwadze poprzednie okresy przygotowawcze za Trenera Ostrowskiego, możemy być pewni, że będą one przepracowane przez zawodników bardzo profesjonalnie i na pełnym zaangażowaniu. Choć nie braknie typowo atletycznych zajęć, to większość jednostek zawodnicy spędza „z piłką przy nodze”, co powoduje, że w tym niezwykle intensywnym czasie, zawodnicy będa mieli równiez sporo okazji do rywalizacji. 

Jeśli chodzi o kadrę zawodniczą, to od samego początku trenuje z nami trójka nowych zawodników – Maciej Stachoń, Łukasz Dąbrowiecki i Nigeryjczyk Augustine Nwagwu. Do zespółu po cięzkiej wrócił już Kacper Drzewiecki, u którego nie ma już śladu po urazie i z pełnym zaangażowaniem bierze udział w treningach. Bardzo szybkie wzmocnienie naszej kadry daje duży komfort Trenerowi, gdyż od samego początku przygotowań, może on pracować nad wkomponowaniem nowych zawodników i zgrywaniem ich z resztą zespołu. 

Z przyczyn od nas niezależnych, nasz pierwszy sparingpartner – AKS Wyzwolenie Chorzów musiał zrezygnować z gry, więc poszukujemy alternatywnego rywala na dzień 30-go stycznia. Kolejne mecze powinny odbyć się już zgodnie z planem, a nie brakuje w nich ciekawych i mocnych, rywali takich jak IV-ligowe zespoły – Odry II Opole czy Orła Łękawica. 

 

foto: Slaskisport.tv/Agata Dworczak