Podsumowanie drugiego tygodnia przygotowań

Podsumowanie drugiego tygodnia przygotowań

1 lutego 2021 Wyłączono przez Admin2

Za nami drugi tydzień zimowego okresu przygotowawczego. W przeciwieństwie do poprzedniego mikrocyklu, który dopiero przygotowywał naszych piłkarzy do wyższych obciążeń, ten już sam w sobie był bardzo intensywny. Cztery jednostki w ciągu pięciu dni dały zawodnikom ostro w kość, ale trzeba dodać, iż cała kadra sumiennie i z uśmiechem na ustach realizowała wytyczne Trenera Damiana Ostrowskiego. W myśl maksymy ciężka praca popłaca – frekwencja ponownie była na wysokim poziomie, a jedynym nieobecnym okazał się Marcin Nawrot, który musi dokończyć kwarantannę. Pozostała cześć szerokiej kadry jest zdrowa i póki co nikt nie narzeka na urazy.

Niestety, z przyczyn losowych nie udało się zakończyć tego mikrocyklu zaplanowanym meczem sparingowym z Przemszą Siewierz. Bardzo intensywne opady śniegu, które wystąpiły z piątku na sobotę, spowodowały, iż boisko na Kostuchnie, na którym mieliśmy rozegrać mecz, nie nadawało się do gry, a czasu na jego pełne przygotowanie po prostu zabrakło. Siewierzanie zaproponowali jeszcze alternatywne boisko w Myszkowie, ale była to zbyt daleka lokalizacja, by w ciągu kilkunastu minut zorganizować nasz zespól do takiego wyjazdu.

Trzeci tydzień okresu przygotowawczego, to kontynuacja okresu uderzeniowego. Zawodnicy ponownie zaliczą 4 jednostki treningowe, w których akcent położony jest głównie na kształtowanie zdolności motorycznych. Liczymy, iż tym razem uda się zakończyć ten intensywny tydzień grą kontrolną. W planach mamy sobotni  sparing z zespołem Leśnika Kobiór, który rozegrany zostanie na boisku Hetmana o godz. 14.30. 

Kolejny raport podany zostanie po sobotnim sparingu.