Sparing: Odra II Opole – Podlesianka 3-7

Sparing: Odra II Opole – Podlesianka 3-7

13 lutego 2021 Wyłączono przez Admin2

Za nami już 4 tygodnie zimowego okresu przygotowawczego. Miniony tydzień, to ostatni z trzech mikrocyklów uderzeniowych. Zespół wykonał po raz kolejny tytaniczną pracę w tygodniu, zaliczając 4 jednostki treningowe w przeciągu 5 dni. Zawodnicy mimo wzmożonych obciążeń nie narzekali i z dużym zapałem rezlizowali plan Trenera Ostrowskiego. Niestety obciązenia treningowe, jak i chyba w większym stopniu bardzo cięzkie warunki boiskowe tej zimy zebrały również swoje żniwo.

Z powodu kontuzji, cały tydzień opuścił nasz bramkarz Artur Tomanek, który doznał groźnie wyglądającego urazu kolana na sparingu z Leśnikiem Kobiór. Na szczęście diagnoza lekarska okazała się pozytywna i po krótkiej rehabilitacji popularny „Toman” powinien być gotowy do gry. Na lekki uraz narzekał również Przemysław Żemła, lecz w jego przypadku konieczna była tylko kilkudniowa pauza i zwolnienie z sobotniego sparingu. Powoli w obciażenia treningowe wchodzi Marcin Nawrot, lecz u niego konieczny jest jeszcze tydzień, by mógł występowac w meczach sparngowych. 

Udany mikrocykl zakończyliśmy tradycyjnie  test meczem. Tym razem udaliśmy się w bardzo ciekawą podróż do Opola, gdzie podejmowały nas IV-ligowe rezerwy Odry Opole. Zespół ze stolicy Opolszczyny wzmocniony był czterema zawodnikami, który na codzień występują w I-ligowym pierwszym zespole Odry. 

Mecz, mimo dosyć cięzki warunków podogowych, mógł się podobać. Oba zespoły grały na wysokim poziomie, lecz to nasz zespół pokazał ostatecznie wyższosć w tym spotkaniu. Gra naszych zawodników była bardzo płynna i widowiskowa. Wymiana pozycji, gra z pierwszej piłki i twarda gra w defensywie, to w największym skrócie pozytywy z tego spotkania.

Tak jak i w poprzednim sparingu nie uniknęliśmy kilku błędów, jednak w dalszym ciągu są to drobne pomyłki indywidualne, które tak dobry rywal skrzętnie wykorzystał. Na obecnym etapie, po solidnej podbudówce motorycznej takie sytuacje mogą się jeszcze jednak zdarzać.

Królem polowania został w dniu dzisiejszym Marcin Rosiński, który niemiłosiernie wkręcał swoich rywali, dodając do gry efektownego hatrrick’a. Piękne gole z dystansu zdobywali Bartosz Nowotnik i Szymon Nowak. Z dobrej strony pokazał się równiez testowany zawodnik Paweł Lisiński, szerzej znany z gry w I-ligowym futsalowym zespole GKS-u Tychy. Zawodnik ten zaliczył gola i asystę.

Coraz lepsze zgranie z zespołem i bardzo dużą jakość piłkarską widać u całej trójki nowo pozyskanych zawodników – Macieja Stachonia, Augustine Nwagwu i Łukasza Dąbrowieckiego. Ostatni z nich taka samo jak w poprzednim meczu z Kobiórem zaliczył z Odrą bramkę i asystę. 

Nadchodzący tydzień to lekkie zejście z obciązeń treningowych, jednak w dalszym ciągu spodziewać się możemy zdecydowanie intensywniejszych treningów niż w okresie startowym. W przyszłą sobotę czeka nas również bardzo ciekawy i wymagajacy sparing. Na boisku Hetmana zagramy z IV-ligowym Orłem Łękawica. 


Sparing zimowy nr 2

13.02.2021, Centrum Sportu w Opolu, ul. Wandy Rutkiewicz 10

Odra II Opole – LGKS 38 Podlesianka 3-7 (1-2)

bramki: Marcin Rosiński (3), Bartosz Nowotnik, Łukasz Dąbrowiecki, Szymon Nowak, Paweł Lisiński 

Skład Podlesianki: Owsiński (Starczewski) – Stachoń (Krzyżowski), Gancarczyk, Renner, Witas (Pasieka), Nowotnik (Kania), Brehmer, Colik (Nowak), Rosiński, Kędzierski (Lisiński), Nwagwu (Dąbrowiecki)

 

foto: Slaskisport.tv