Podsumowanie 5 tygodnia okresu przygotowawczego

Podsumowanie 5 tygodnia okresu przygotowawczego

22 lutego 2021 Wyłączono przez Admin2

Miniony tydzień pod względem treningowym przebiegał zgodnie z wcześniej nakreślonym planem. Obciążenia był dalej wysokie, ale Trener Damian Ostrowski zaaplikował o jedną jednostkę treningową mniej niż w okresie uderzeniowym. Do zrealizowania pozostało na zaledwie dwa tygodnie i już 6 marca czeka nas krótki okres dogrywania brakujących kolejek rundy zasadniczej. Z racji tego, iż matematyczny awans już wywalczyliśmy, sztab może bez przeszkód wydłużyć okres przygotowawczy, tak by gotowość bojową była na 20 marca, kiedy to rozpoczną się najważniejsze zmagania tej wiosny, czyli 12 kolejek rundy mistrzowskiej!

W minioną sobotę rozegraliśmy również przedostatni zimowy sparing. Naszym rywalem był 4 ligowy zespół spod Żywca – Orzeł Łękawica. Trener do dyspozycji miała większości zawodników szerokiej kadry, jednak jak to zwykle bywa kilku graczy nie mogło zagrać. Po kontuzji niegotowy był jeszcze Artur Tomanek, oraz Marcin Nawrot, a choroba wykluczyła z gry Szymona Nowaka. Brakowało również Adama Zająca i Michała Pogrzeby. 

Samo spotkanie miało rożne fazy i  wynik końcowy nie do końca odzwierciedla układ sił jaki panował na boisku. Generalnie oba zespoły grały dobrze w ofensywie i stworzyły sobie kilka groźnych sytuacji. Skuteczniejsi w pierwszej połowie okazali się goście, którzy w krótkim odstępie czasu aż trzykrotnie „ukąsili” nasz zespół. My swoje najlepsze okazje mieliśmy w postaci sytuacji Bartka Kędzierskiego (sam na sam), Dawida Colika (strzał w słupek) i Agustine Nwagwu (sam na sam), ale niestety żadna nie znalazła drogi do bramki. Druga część gry była w naszym wykonaniu zdecydowanie lepsza, ale niestety słaba skuteczność pozwoliła zdobyć tylko jednego gola, którego z rzutu wolnego zdobył Seweryn Gancarczyk.

Generalnie mimo porażki, mecz można zapisać na plus, tym bardziej, ze część zawodników grała już na bardzo dużym zmęczeniu. Na szczęście piłkarska wiosna coraz bliżej, co cieszy nie tylko w kontekście długo oczekiwanej gry o punkty, ale również powrotu na naturalne boiska. Niestety syntetyk na którym przychodzi nam grac sparingi, jest z roku na rok coraz gorszej jakości.

Za tydzień czeka nas ostatni spring tej zimy, w którym podejmować na swoim obiekcie będzie juniorska drużyna Stadionu Śląski Chorzów.


Sparing zimowy nr 3

06.02.2021, boisko Hetmana, ul. Siwka 6, Katowice

LGKS 38 Podlesianka – Orzeł Łękawica 1-3

bramki: Seweryn Gancarczyk

Skład Podlesianki: Owsiński (Starczewski) – Żemła, Renner, Stachoń (Drzewiecki), Gancarczyk, Kędzierski (Pasieka), Brehmer (Witas), Colik (Drzewiecki), Rosiński, Nowotnik (Kania), Dąbrowiecki (Nwagwu)