DANIEL PASZEK ZAGRA W PODLESIU

DANIEL PASZEK ZAGRA W PODLESIU

30 czerwca 2022 1 przez Admin2

Miło nam poinformować  iż nowym zawodnikiem Podlesianki w sezonie 2022/2023 będzie 29-letni skrzydłowy – Daniel Paszek!

Nasz nowy zawodnik to gracz o bardzo dużej renomie. W swoim CV ma występy na szczeblu drugiej oraz trzeciej Ligi, na którym to poziomie należał do wyróżniających się zawodników. Charakteryzuje się przebojowością i nieszablonowością w grze.

Dla popularnego „Pacha” będzie to powrót na Sołtysią po prawie 10-latach. Występował w naszych barwach w ramach wypożyczenia z II-ligowego Rozwoju Katowice  w rundzie rewanżowej sezonu 2012/2013, wydatnie pomagając naszemu zespołowi w pierwszym – historycznym – awansie na szczebel IV Ligi. Pacho notuje wówczas 14 występów, w których strzela 10 goli.

Kariera Daniela nabiera tempa po powrocie do Rozwoju i powoli ugruntowuje swoją pozycję na rynku piłkarskim. Występuje w Rozwoju Katowice, Polonii Łaziska Górne, Karpatach Krosno i samym Ruchu Chorzów, z którym powtarza sukces z Rozwoju i w sezonie 2020/2021 wygrywa rozgrywki i awansuje do II Ligi!

Jego dorobek na szczeblu II Ligi to 68 występów i 5 goli, natomiast na trzecim froncie zaliczył 163 mecze, w których zdobył 9 goli.

Jest wychowankiem Fortuny Wyry, z której trafił do grup młodzieżowych AKS-u Mikołów, a od 13 roku życia terminował już w Rozwoju Katowice. W seniorskich barwach naszych sąsiadów z dawnej ulicy Zgody,  zadebiutował na szczeblu III Ligi w wieku 17 lat przeciwko zespołowi Victorii Chróścice. Pierwszego gola zanotował już w swoim trzecim występie, dwa tygodnie po debiucie!

Czterokrotnie świętował awanse na wyższy szczebel rozgrywkowy. Dwukrotnie miał  tą przyjemność z Rozwojem Katowice – najpierw w sezonie 2011/2012 awansował do II Ligi Zachodniej, by 2 lata później brać udział w kampanii, która dała awans do II Ligi Centralnej.  Kolejny sukces następuje już barwach 14-krotnego Mistrza Polski, czyli Ruchu Chorzów. Nasz nowy zawodnik wygrywa z zespołem rozgrywki III Ligi w sezonie 2020/2021, dzięki czemu „Niebiescy” wracają po 2 latach do II Ligi.

Na końcu skromie przypominamy o historycznym awansie Podlesianki na szczebel IV Ligi w sezonie 2012/2013, której Daniel był oczywiście wydatnym współautorem! Cieszymy się, ze historia zatoczy małe koło i ponownie zagra w barwach naszego klubu!   


 

Ostatni sezon Daniel Paszek ze względów rodzinnych przechodzi do AKS-u Mikołów. W barwach mikołowskiego klubu rozgrywa 32 spotkania, w których zdobywa 26 goli, co daje mu tytuł Wicekróla Strzelców rozgrywek. W czterech spotkaniach notuje hattricka.   

Naszemu nowemu zawodnikowi, życzymy dużo zdrowia i wielu kolejnych sukcesów sportowych, oczywiście tym razem w barwach Podlesianki! Daniel przywdziewać będzie koszulkę z numerem 10, którą przez 18 sezonów nosił na plecach nasz były kapitan a obecnie trener – Dawid Brehmer!   

foto: Slaskisport.tv, strona internetowa KS Ruch Chorzów, strona internetowa KS Rozwój Katowice, Gieksiarze.pl