TRÓJKA GRACZY OPUSZCZA PODLESIANKĘ

TRÓJKA GRACZY OPUSZCZA PODLESIANKĘ

25 czerwca 2022 0 przez Admin2

Informowaliśmy już wcześniej o odejściu Bartłomieja Kędzierskiego, a teraz czas na pozostałych graczy, którzy kończą przygodę z naszym klubem. Warto zaznaczyć, że cała trójka, której poświęcony ten artykuł, sama zdecydowała o takiej decyzji. Każdy z nich dołożył swoją cegiełkę do udanego sezonu i budowy dobrej marki naszego klubu!

Piotr Kania (skrzydłowy lub środkowy pomocnik). Jeden z najbardziej uzdolnionych zawodników rocznika 2002 prowadzonych w grupach juniorskich Podlesianki przez Trenera Bartosza Gruszczyńskiego, z którego liczne grono zasiliło kilka lat temu Pierwszy Zespół. Najdłużej w naszym klubie wśród wszystkich odchodzących, bo już od roku 2018 znajduje się w seniorskiej kadrze. Łącznie wystąpił w Podlesiance w 23 meczach, zaliczając w sezonie 2020/2021 awans na szczebel IV Ligi!

Łukasz Stachoń (Środkowy lub boczny obrońca). Nieustępliwy i waleczny zawodnik. Typowy zadaniowiec, który potrafił wejść w trudnym momencie i pomóc zespołowi. Trafił do nas na zasadzie wypożyczenia z UKS-u Szopienice, choć ostatnim jego klubem w którym występował przed angażem w Podlesiu, był Górnik 09 Mysłowice. W sezonie 2020/2021 wystąpił w barwach naszego klubu 10-krotnie.

Nicolas Sprus (skrzydłowy). Szybki i błyskotliwy zawodnik. Nie do końca potrafił wykorzystać swój bardzo duży potencjał, ale bywały mecze, w których dawał doskonałe zmiany i sprawiał spore problemy kryjącym go obrońcom . Zawodnik ten wypożyczony był od nas na sezon z GKS-u II Katowice. Zaliczył łącznie w barwach Podlesianki 21 spotkań, w których zanotował 2 asysty. Wszystkie w sezonie 2021/2022.

Odchodzącym zawodnikom bardzo serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i serce do gry w barwach Podlesianki oraz życzymy im dużo powodzenia w nowych klubach!

 

foto: Slaskisport.tv