[ZAPOWIEDŹ] PRZEMSZA – PODLESIANKA

[ZAPOWIEDŹ] PRZEMSZA – PODLESIANKA

13 sierpnia 2022 0 przez Kamil Drzeniek

Doczekaliśmy się. Już dzisiaj nasza drużyna zainauguruje ligowe rozgrywki w sezonie 2022/2023. Podopieczni Dawida Brehmera na wyjeździe zmierzą się z Przemszą Siewierz, z którą w ubiegłym sezonie dwukrotnie zdobyliśmy komplet punktów. Najpierw w spotkaniu domowym gola na wagę trzech punktów zdobył Bartosz Nowotnik, a w rewanżu w Siewierzu – wygraliśmy 2:1 po bramkach Bartłomieja Kędzierskiego i ponownie Bartosza Nowotnika. Początek sobotniego meczu zaplanowano na godzinę 11.

WYDARZENIE MECZU

Swój oficjalny debiut w spotkaniu ligowym zaliczy Dawid Brehmer, który jeszcze w ubiegłym sezonie biegał po boisku, a od bieżących rozgrywek prowadzi naszą drużynę w roli pierwszego trenera. Póki co szkoleniowiec poprowadził Podlesiankę w dwóch oficjalnych spotkaniach w ramach Okręgowego Pucharu Polski, wygrywając oba te mecze. Najpierw odprawił z kwitkiem UKS Szopienice, by później na wyjeździe uporać się ze Spartę Katowice. Oby i w sobotę podobna sztuka udała się w Siewierzu.

POSTAĆ MECZU

Patryk Mendela. Jeszcze w ubiegłym sezonie na wiosnę bronił barw Przemszy Siewierz, ale przed tym sezonem zamienił ją na klub z Podlesia. Nasz nowy napastnik będzie z całą pewnością podwójnie zmotywowany z dużą chrapką na zdobycie gola, choć trzeba też spojrzeć na to ze strony Przemszy – gospodarze zrobią wszystko, aby popularny „Mendi” zakończył ten mecz bez zdobyczy bramkowej.

SYTUACJA KADROWA

Trener Brehmer do dyspozycji będzie miał niemal całą kadrę, poza kontuzjowanym Maćkiem Niesyto. W meczowej osiemnastce znajdą się Artur Tomanek, Marcin Rosiński i Bartosz Nowotnik. Cała trójka to rekonwalescenci i ciężko przewidzieć, czy szkoleniowiec Podlesianki zdecyduję się wystawić któregoś z nich od pierwszej minuty. Skład naszej drużyny poznamy na około godzinę przed pierwszym gwizdkiem.

TYP REDAKCJI

PRZEMSZA SIEWIERZ – PODLESIANKA 1:2.