PODLESIANKA KATOWICE – UNIA RĘDZINY 6:1

28 sierpnia 2022 0 przez Kamil Drzeniek

W sobotnie popołudnie przy Sołtysiej podejmowaliśmy Unię Rędziny, a wszystko to w ramach czwartej kolejki w IV Lidze. Podopieczni Dawida Brehmera bez większych problemów uporali się ze swoimi rywalami, wygrywając bardzo pewnie 6:1. Łupem strzeleckim podzielili się Jacek Jarnot, Patryk Mendela i Daniel Paszek, którzy zdobyli po dwa gole.

Worek strzelecki otwieramy bardzo szybko, bo już w szóstej minucie meczu. Z narożnika pola karnego na bramkę gości uderzył Daniel Paszek, Mateusz Margas odbił piłkę przed siebie co bezlitośnie wykorzystał Patryk Mendela, wyprowadzając nas na prowadzenie. Drugą bramkę dorzucamy zaledwie po pięciu minutach, a dośrodkowanie w pole karne z lewej strony Jacka Jarnota wykończył – a jakże – Patryk Mendela. Kibice którzy tego dnia przybyli na Sołtysią, nie zdążyli jeszcze wygodnie usadowić się na krzesełkach a po piętnastu minutach gry było już 3:0. Rzut karny na bramkę pewnym strzałem zamienił Jacek Jarnot. Na przerwę schodziliśmy bardzo pewnie prowadząc.

Po zmianie stron pierwszą bramkę w tym meczu strzelają goście. Niedokładne zagranie Daniela Paszka wykorzystał Piotr Andrzejewski, który stanął w oko w oko z Marcelem Owsińskim i strzałem w długi róg strzelił pierwszą i jedyną jak się później okazało bramkę dla przyjezdnych. W 52 minucie szybką rehabilitację zaliczył Daniel Paszek, który zdobył piękną bramkę z rzutu wolnego. Jego uderzenie kompletnie zmyliło bramkarza gości, nabierając zaskakującej rotacji i wpadając „za kołnierz” Mateuszowi Margasowi. W 67 minucie wychodzimy z błyskawiczną kontrą z własnej połowy. Daniel Paszek zagrywa na prawą stronę do Jacka Jarnota. Nasz napastnik ruszył na bramkę Unii, łatwo zwiódł obrońcę Unii i znalazł się sam na sam z bramkarzem gości, nie dając mu szans na interwencję płaskim uderzeniem. W 82 minucie dzieła zniszczenia dopełnił Daniel Paszek, który po raz drugi w tym meczu zdobył piękną bramkę po strzale z rzutu wolnego. Ostatecznie wygrywamy bardzo pewnie 6:1 i po czterech rozegranych kolejkach plasujemy się na drugim miejscu w ligowej tabeli, tuż za plecami Zagłębia II Sosnowiec.

PODLESIANKA KATOWICE – UNIA RĘDZINY 6:1 (3:0)
1:0 – Patryk Mendela 6′ (ASYSTA: Daniel Paszek)
2:0 – Patryk Mendela 11′ (ASYSTA: Jacek Jarnot)
3:0 – Jacek Jarnot 15′ (k)
3:1 – Piotr Andrzejewski 48′
4:1 – Daniel Paszek 52′ (rzut wolny)
5:1 – Jacek Jarnot 67′ (ASYSTA: Daniel Paszek)
6:1 – Daniel Paszek 82′ (rzut wolny)

PODLESIANKA KATOWICE: Marcel Owsiński – Maciej Stachoń (46. Paweł Lisiński), Mateusz Wacławski, Jakub Kawała (75. Daniel Wilczkiewicz), Bartosz Nowotnik (60. Dawid Pasieka), Daniel Paszek (85. Oliwier Gasz), Patryk Mendela (65. Grzegorz Niemczyk), Przemysław Żemła (c), Bartosz Witas, Jacek Jarnot, Marcin Nawrot (46. Szymon Sobierajewicz). TRENER: Dawid Brehmer.

UNIA RĘDZINY: Mateusz Margas – Szymon Kowalczyk, Mikołąj Kempa, Sebastian Dobosz, Arkadiusz Porochnicki, Marcel Przygodzki (77.Sebastian Jachna), Bartosz Bąk (66. Marcel Nurek), Piotr Góralczyk, Jakub Rumin, Mariusz Przybylski (77.Patryk Lach), Piotr Andrzejewski (66. Adrian Żabik). TRENER: Robert Siuda.